Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Dokumenty inwestycyjne podpisane. Niedługo ruszy remont DK65

2017-03-20 12:00:00 (ost. akt: 2017-03-20 19:31:14)

Zapowiadana od lat modernizacja Drogi Krajowej nr 65 stała się faktem. Podczas konferencji prasowej w poniedziałek 20 marca wiceminister Jerzy Szmit podpisał dokumenty inwestycyjne potwierdzające modernizację tej ważnej dla regionu arterii.

350 milionów złotych - tyle będzie kosztowała modernizacja kilkudziesięciu kilometrów Drogi Krajowej nr 65 na odcinku od Gołdapi przez Ełk do granic administracyjnych województwa. Oficjalne podpisanie umów na realizację nastąpiło w poniedziałek 20 marca. W konferencji udział wzięli wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit, jego asystent Paweł Czemiel, a także poseł Wojciech Kossakowski oraz wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.

— To bardzo ważny dzień, bo na realizację tego przedsięwzięcia mieszkańcy regionu czekali wiele lat. DK65 zostanie poszerzona, powstaną odpowiednio wyprofilowane skrzyżowania, drogi rowerowe i chodniki — zapowiada wiceminister Jerzy Szmit. — Jesteśmy w trakcie ogromnych zmian w regionie, jeśli chodzi o komunikację. Niedawno został zakończony przetarg na linię kolejową łączącą Szczytno przez Pisz z Ełkiem, w trakcie projektowania jest trasa Olsztyn-Działdowo. Jednocześnie trwają prace modernizacyjne w innych częściach województwa warmińsko-mazurskiego. Jeżeli chodzi o DK65, jeszcze w tym roku rozpiszemy przetargi na 7 odcinków. Prace zostaną zaplanowane tak, aby nie utrudniać ponad konieczność ruchu drogowego. Zdecydowaliśmy się podążyć starym szlakiem drogi, bo wyznaczenie nowego przebiegu DK65 mogłoby wiązać się z niepotrzebnymi trudnościami i wydłużeniem czasu modernizacji.

Z kolei wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki zaznaczał, że rząd Prawa i Sprawiedliwości dba o zlikwidowanie wykluczenia komunikacyjnego województwa.

— Przez wiele lat jednym z największych problemów naszego regionu był fakt, że nie było tu dobrych dróg i linii kolejowych, a te mają istotny wpływ na rozwój gospodarczy — podkreśla wojewoda Artur Chojecki. — Od kiedy rządy objęło Prawo i Sprawiedliwość, te bariery komunikacyjne województwa są stopniowo likwidowane. To wyraz polityki odpowiedzialnego rozwoju, która przyświeca rządowi Prawa i Sprawiedliwości. To polityka, która mówi o tym, że nie można dzielić kraju na Polskę A, B i C, jak robili poprzednicy. Nie może być tak, że tylko na niektóre regiony spływają bogactwa, a inne skazane są na wegetację. Doskonałym obrazem takiej odpowiedzialnej polityki rozwoju jest dzisiejsze potwierdzenie remontu DK65, która w połączeniu z trasami Via Baltica i Via Carpatia sprawi, że warmińsko-mazurskie będzie mogło lepiej wykorzystać swój gospodarczy potencjał.

Prace drogowe na krajowej 65. mają zakończyć się zgodnie z rządowymi planami do 2020 roku.

Więcej o przebudowie DK65 w "Rozmaitościach Ełckich" w piątek 24 marca.


Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (12) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. nie paplanie #2211693 | 217.99.*.* 29 mar 2017 09:23

  Po czynach ich poznamy. Oby dotrwali do lat 2020 i dłuzej - które obiecują

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Nieśmiertelny Miś #2206293 | 89.228.*.* 21 mar 2017 23:31

  "Od kiedy rządy objęło Prawo i Sprawiedliwość, te bariery komunikacyjne województwa są stopniowo likwidowane. To wyraz polityki odpowiedzialnego rozwoju, która przyświeca rządowi Prawa i Sprawiedliwości." "Łubu dubu, łubu dubu, niech żyje nam prezes naszego klubu."- szanownyy Panie wojewodo

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. artur #2205936 | 83.9.*.* 21 mar 2017 15:07

  Coś się dzieje i to jest ważne. Pan Kosakowski rozmawia z wyborcami bardzo często. Przypomnijcie sobie ośmioletnie stękanie pana Orzechowskiego i co z tego wyszło. Pani senator miała dobry początek ale coś teraz zginęła .czy to prawda że otworzyła biuro poselskie w budynku Gminy?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. CzytamIWiem #2205925 | 89.228.*.* 21 mar 2017 14:54

  Będą analizowane oba rozważane warianty drogi S19 Via Carpatia od Białegostoku do granicy z Białorusią w Kuźnicy: krótszy - po drodze krajowej nr 19 przez Czarną Białostocką i dłuższy przez Knyszyn i Korycin - poinformował wiceminister infrastruktury Jerzy Szmit.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. usu #2205884 | 5.172.*.* 21 mar 2017 13:44

   09.01.2017 minister Szmit mówił, że droga Ełk - Knyszyn to będzie S16 - ("– Przebieg Knyszyn-Ełk został już zatwierdzony i nie będzie jego zmiany – mówił na antenie Radia 5 Jerzy Szmit, wiceminister infrastruktury i budownictwa."), teraz mówi, że będzie remont DK65 Ełk - Prostki. Z kolei w woj. Podlaskim remont DK 65 będzie na kilku odcinkach między Grajewem a Mońkami. Czyli S16 nie będzie i była to zwykła kiełbacha dla ciemnego ludu.

   Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

   Pokaż wszystkie komentarze (12)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages