Niedziela, 22 kwietnia 2018. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Zdrowy przedszkolaczek – zajęcia otwarte dla rodziców w Ekoludkach

2017-03-21 22:48:08 (ost. akt: 2017-03-21 22:49:11)

Autor zdjęcia: Magda Kosak

W marcu grupa 3-latki „Tygryski” przy obecności rodziców oraz Pani Dyrektor Anny Sierotko zapoznała się z zasadami zdrowego stylu życia oraz zaprezentowała różnego rodzaju aktywności fizyczne.

Maluchy przywitały się piosenką „Dzień dobry”, następnie przygotowały się do zajęć, wyciszając się przy piosence „Wyciszanka”. Po wysłuchaniu wiersza „Zdrowy przedszkolaczek” dzieci wymieniły najważniejsze zasady zdrowego stylu życia, w następnej kolejności przystąpiły do ćwiczenia dużych grup mięśniowych „Stopa, dłonie”, przechodząc przez matę, umieszczając stopy i dłonie we wskazanym miejscu na macie. Przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą klasyfikując produkty żywnościowe na sprzyjające i niesprzyjające zdrowiu. Poprzez rymowaną gimnastykę „Lustra” dzieci współdziałały z partnerem podczas zabawy, wykonując poprawnie ćwiczenia gimnastyczne. Przy użyciu kolorowych patyczków „Tygryski” ułożyły na wzorach sylwetki gimnastykujących się ludzików, po czym odgadywały nazwy aktywności fizycznych widocznych na schematach. Na zakończenie inscenizując zaśpiewały piosenkę „Zdrowym być”.

Po tak dużej ilości gimnastyki oraz nauki dzieci zaopatrzyły swoje organizmy w witaminki, degustując owoce i warzywa. Wszystkie maluchy zasłużyły na medal „Zdrowego Przedszkolaka”, który wręczyła Pani Dyrektor Anna Sierotko.

Anna MścichowskaCzytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Kosak3

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages