Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Wiosna na Olimpie

2017-03-21 22:50:25 (ost. akt: 2017-03-21 22:53:52)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku

Co roku w ełckiej "Czwórce" witamy wiosnę w nietypowy sposób. Na poziomach klas organizujemy turnieje, przeglądy, spotkania z wychowawcami. Tradycyjnie podczas Dnia Samorządności piątoklasiści biorą udział w turnieju mitologicznym, w tym roku po nazwą „Wiosna na Olimpie”.

Uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem podczas przygotowania do konkursu, przyszli nie tylko z głowami pełnymi wiedzy z zakresu mitologii greckiej, ale też w pięknych przebraniach. Turniej wyzwolił w nich wiele emocji.

Rozpoczęto zmagania od prezentacji okrzyku na cześć ulubionego bohatera mitów greckich, potem delegaci klas rozwiązywali krzyżówkę, a tuż po niej rozpoznawali, do jakich mitów nawiązują reprodukcje obrazów. Po tej części przyszedł czas na „Zgaduj-zgadulę”, podczas której wylosowani z każdej klasy uczniowie odgadywali, na podst. cytatów z mitologii, o jakiego bohatera mitologicznego chodzi. Z tymi zadaniami uczestnicy konkursu poradzili sobie bardzo dobrze. Potem wytypowani przez klasy uczniowie brali udział w konkurencji sportowej – czyli w skoku w dal.

Podczas kolejnego etapu zmagań komisja oceniała przebranie – wybrani uczniowie przebrali się za bohaterów mitologii. Przez chwilę w sali gimnastycznej gościli bogowie, m.in. Apollo, Artemida, Hekate i inni. W końcowej części zmagań reprezentacje klas piątych uczestniczyły w sztafecie i „bitwie morskiej”. Pod koniec turnieju komisja oceniła portrety bogów. Trzeba przyznać, że uczniowie pięknie namalowali: Zeusa, Apolla, Hadesa i Persefonę.

Zarówno członkinie komisji, czyli: p. Wanda Wojnowska, p. Agata Tydman i p. Bożena Merchelska, jak i organizatorka turnieju, czyli pani Beata Dzierżanowska, były pod wrażeniem wiedzy mitologicznej posiadanej przez piątoklasistów i różnych talentów uczniowskich. Rywalizacja o czołowe miejsca naprawdę była emocjonująca, uczniowie odpowiadali na bardzo trudne pytania, a o wyniku końcowym decydowała nie tylko wiedza, ale i szczęście.

Zwycięstwo przypadło w udziale klasie 5a, na drugim miejscu znalazła się kl. 5b, na trzecim kl. 5c, a na ostatnim miejscu uplasowała się kl. 5d. Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę.

Beata DzierżanowskaCzytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: SP4

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages