Komplet punktów dla piłkarzy MKS-u

2017-03-27 12:00:00 (ost. akt: 2017-03-27 14:17:36)
Daniel Świderski dwukrotnie wpisał się na listę strzelców w sobotnim spotkaniu

Autor zdjęcia: Paweł Godlewski

W minioną sobotę podopieczni Mirosława Dymka grali u siebie z Huraganem Wołomin. Nasi piłkarze poszli za ciosem i po poprzednim zwycięstwie z Ursusem Warszawa znów udało im się zdobyć komplet trzech punktów.

Piłkarzom Mazurskiego Klubu Sportowego udało się powtórzyć sukces z poprzedniego meczu z Ursusem Warszawa. Tym razem podopieczni Mirosława Dymka mierzyli się z Huraganem Wołomin, który zajmuje 17. miejsce w ligowej tabeli. Mecz był o tyle ważny, że ełczanie mieli szansę zmniejszyć dystans do wyprzedzającego ich w tabeli ŁKS-u 1926 Łomża. Sztuka się udała, ełczanie całkowicie zdominowali w sobotę 25 marca murawę.

MKS zaczął wysokim tonem. Już w pierwszych minutach rajd Wojciecha Kuriaty lewą stroną boiska zakończył się doskonałym dograniem na głowę Daniela Świderskiego. Niestety, ten pomylił się o centymetry, a piłka minęła lewy słupek bramkarza Huraganu. Dogodna sytuacja powtórzyła się w 22. minucie spotkania. Niesamowitą indywidualną akcją popisał się Patryk Rosoliński. Przebiegł sam całą połowę przeciwnika, mijając przy tym jak słupki czterech rywali, po czym w polu karnym dograł piłkę do Świderskiego. Jedyne, co musiał zrobić najskuteczniejszy ełcki napastnik, to dostawić odpowiednio nogę. MKS wygrywał 1:0. Piłkarze Huraganu próbowali odpowiedzieć jeszcze przed końcem pierwszej odsłony, jednak bramkarz Adam Radzikowski z łatwością wyłapał dośrodkowanie i wybił ją do czekającego już na połowie rywali Patryka Rosolińskiego. Młodemu pomocnikowi udało się przebiec z nią aż do bramki Huraganu, niestety to golkiper wyszedł z tego starcia zwycięsko. Wynik nie zmienił się do gwizdka.

Drugą odsłonę meczu MKS rozpoczął bardzo agresywnie. W 67' minucie ełczanie znów popisali się ładną kontrą. Wojtek Kuriata po odebraniu piłki napastnikom gości podał do Rosolińskiego, który rozpoczął szarżę prawą stroną. Dograł piłkę do Patryka Malinowskiego, a ten ładnym zwodem oszukał bramkarza Huraganu. Pozostało tylko dograć do Świderskiego, który już drugi raz w tym spotkaniu wpisał się na listę strzelców. Ełczanie mimo pewnego prowadzenia nie odpuszczali do ostatnich minut meczu. Trzecią bramką pachniało pod koniec spotkania, kiedy to po składnej akcji do piłki w polu karnym gości doszedł Patryk Malinowski. Niestety, pomylił się o centymetry. Niedługo potem sędzia gwizdnął po raz ostatni, mecz zakończył się 2:0 dla MKS-u.

— Wiedzieliśmy, że będzie to trudne spotkanie, ale nie spodziewaliśmy się, aż tak wysoko postawionej poprzeczki przez zespół z Wołomina — powiedział po meczu trener Mirosław Domek. — Zagraliśmy mimo tego bardzo konsekwentnie, uważnie w obronie i przede wszystkim skutecznie w ataku. Ładne zespołowe akcje, po których padły bramki, to efekt ciężkiej pracy na treningach. Cieszy dobra gra, a przede wszystkim zdobyte trzy punkty. Mozolna praca kadry zaczyna przynosić efekty.

W następnej kolejce piłkarze MKS-u zmierzą się na wyjeździe z Ruchem Wysokie Mazowieckie. Ruch w tej chwili jest na 16. miejscu w tabeli, mecz przy pomyślnych wiatrach powinien więc potoczyć się po myśli naszych piłkarzy. Po sobotnim spotkaniu Mazurski Klub Sportowy zajmuje 14. miejsce z dorobkiem 21 punktów.

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.