Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Matka z Prostek chciała wyleczyć ciężko poparzone dziecko przez Facebooka

2017-03-28 11:38:29 (ost. akt: 2017-04-04 12:28:07)
Zdjęcie jest ilustracją do treści!

Zdjęcie jest ilustracją do treści!

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Kiedy zobaczyły wrzucone na Facebooka zdjęcie poparzonego dziecka, próbowały namówić matkę chłopczyka, żeby poszła z nim do lekarza. Kiedy to nie poskutkowało, powiadomiły policję. Po jej interwencji dziecko trafiło do szpitala.

Natalia nie może zapomnieć tego widoku. — Zdjęcie było straszne. Cała nóżka w czerwonych bąblach. Kobiety namawiały matkę tego chłopca, żeby poszła z nim do lekarza, ale ona nie reagowała — opowiada.

Zdjęcie, o którym mówi Natalia, pojawiło się na facebookowej grupie "Łomżyńskie Mamuśki". To wirtualna grupa mam, które w internecie udzielają sobie wzajemnie rad. Piszą o blaskach i cieniach macierzyństwa, chwalą się swoimi pociechami. Takiego czegoś jednak żadna z nich jeszcze nie widziała. Na zdjęciu była pokryta bąblami nóżka chłopczyka. Obok widniało pytanie: „Co na oparzenia dla dziecka?”.

Na reakcję "Mamusiek" nie trzeba było długo czekać. Post wywołał lawinę komentarzy. — Kobiety namawiały tę matkę, żeby poszła z dzieckiem do lekarza. Żadna z nich nie zalecała domowych sposobów, maści ani leczenia na własną rękę — opowiada pani Natalia. — Wszystkim nam się wydawało, że sprawa jest bardzo poważna. Kiedy prośby o udanie się do lekarza nie skutkowały, jedna z nas zawiadomiła policję.

— Kobieta obawiała się, że matka nie zgłosi się z dzieckiem do lekarza. Była zaniepokojona tą sytuacją. Dlatego zgłosiła więc sprawę policji — nadkom. Agata Janik z Komendy Powiatowej Policji w Ełku.

Policji szybko udało się ustalić, że autorką wpisu jest mieszkanka gminy Prostki pod Ełkiem. — Z naszych ustaleń wynika, że dziecko oparzyło się gorącą herbatą — opowiada nadkom. Janik. — Kobieta miała pod opieką jeszcze drugie dziecko.
Szpital w Ełku potwierdził, że w czwartek trafiło do nich poparzone dziecko. Nie udziela jednak informacji na temat jego stanu zdrowia, zasłaniając się ochroną danych osobowych.

Policja prowadzi w tej sprawie postępowanie wyjaśniające. — Sprawdzamy, czy doszło do narażenia zdrowia lub życia dziecka. Za taki czyn grozi pięć lat więzienia. Ale za wcześnie, żeby o tym mówić, bo nie postawiliśmy nikomu jeszcze żadnych zarzutów — zastrzega nadkomisarz Janiak. — Niezależnie od tego jak sprawa się potoczy, sprawą zajmie się sąd rodzinny. Przekazaliśmy też sprawę do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

I dodaje, żeby nie piętnować bezkrytycznie matki poparzonego chłopczyka. — Z naszych ustaleń wynika, że starała się pomoc swojemu dziecku. Zastosowała leki. Próbowała mu pomoc tak, jak potrafiła, we własnym zakresie. Być może źle oceniła tę sytuację.

O sprawie szybko zrobiło się głośno w mediach społecznościowych. Na innych wirtualnych grupach zrzeszających mamy postawa pań z Łomży spotkała się z uznaniem. — Gdyby to zdarzyło się na grupie, do której należę, też zadzwoniłabym na policję — mówi bez wahania Beata Łukaszuk z Olsztyna. — Nieważne, czy zdjęcie byłoby prowokacją czy nie. Zawsze trzeba sprawdzić taką sytuację.
at
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (15) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Facebook poparzył dziecko? #2216552 | 89.229.*.* 4 kwi 2017 12:01

  Litości!!!! Prostego zdania nie potraficie sklecić?!!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. krystyna #2212448 | 5.172.*.* 30 mar 2017 08:26

  Len smierdzacy, zamiast zajac sie dzieckiem i szukac pomocy lekarza siedzi taka idiotka przed komputerem i mysli, ze wyleczy dziecko. Ograniczyc prawa rodzicielskie takiej mamusi.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Kosiarz Umysłów #2211734 | 89.228.*.* 29 mar 2017 10:05

  "Szpital w Ełku potwierdził, że w czwartek trafiło do nich dziecko poparzone dziecko. " Czy ktoś to czytał zanim zamieścił? Redakcja internetowa śpi? Ja rozumiem, że niektórzy pracodawcy udają, że płacą, ale to nie powód, aby udawać, że się pracuje.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Reszel stolicą Biskupca! #2211488 | 89.228.*.* 28 mar 2017 23:13

  Facebook to opium dla ludu!

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. zboczenie XXI wieku #2211432 | 109.241.*.* 28 mar 2017 21:55

  Ojciec Google matka Facebook :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (15)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages