Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Policjanci rozbili grupę włamywaczy

2017-03-29 12:24:31 (ost. akt: 2017-03-29 12:29:18)

Autor zdjęcia: KPP Ełk

Policjanci zatrzymali sześć osób, które mają związek z kradzieżą z włamaniem do sklepu budowlanego na terenie miasta, skąd zginął sprzęt o wartości ponad 7 000 złotych. Ustalenia policjantów wskazują, że cztery osoby dokonały kradzieży, natomiast dwóch mężczyzn to paserzy. Do wyjaśnienia sprawy przyczynił się policjant po służbie, który zauważył podejrzane zachowanie mężczyzn.

Do włamania do sklepu z narzędziami doszło nocą w miniony weekend. Wówczas z pomieszczenia handlowego zginęły m.in. szlifierki, wkrętarki, wiertarki o łącznej wartości ponad 7 000 złotych. Ustalenia policjantów wskazywały, że sprawcy dostali się do wnętrza sklepu budowlanego, po uprzednim wyrwaniu kraty zabezpieczającej i wybiciu szyby.

Do wyjaśnienia tej sprawy, w dużej mierze przyczyniły się spostrzegawczość i wnikliwość jednego z policjantów. W poniedziałek 27 marca policjant w czasie wolnym od służby, przebywał na jednym z ełckich osiedli, gdzie zauważył dwóch mężczyzn, którzy pakowali do samochodu dużą skrzynię z zawartością elektronarzędzi. Policjant wiedział jakie narzędzia zginęły ze sklepu, gdyż sam pracował nad wyjaśnieniem tej sprawy. Funkcjonariusz domyślił się, że może mieć to związek z włamaniem do sklepu budowlanego, dlatego obserwował całą sytuację. Następnie powiadomił o sprawie oficera dyżurnego, a gdy podejrzewani odjechali, ruszył za samochodem. Nie pomylił się.

Podczas kontroli zatrzymanego pojazdu, w bagażniku, policjanci znaleźli skrzynię z elektronarzędziami, które okazały się być kradzione. Policjanci ustalili, że mężczyźni w samochodzie to paserzy, którzy odebrali sprzęt od osoby, która dokonała kradzieży. Śledczy zatrzymali jeszcze czterech mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem. Wszyscy zatrzymali to mieszkańcy Ełku w wieku od 19 do 29 lat.
W tym tygodniu prokuratorzy postawili im zarzuty. Jeden z podejrzanych działał w warunkach tzw. recydywy. Prokuratura Rejonowa w Ełku wystąpiła do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Wobec innych podejrzanych zastosowano dozory policyjne.

Za paserstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Za kradzież z włamaniem grozi 10 lat pozbawienia wolności, natomiast działając w warunkach recydywy można zostać skazanym na 15 lat więzienia.

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. asesor #2212696 | 89.228.*.* 30 mar 2017 12:58

  gdzie mi do złodzieii z FOZZ, artbi, afer rublowej, alkoholowej, amber gold, paliwowej czy tzw. ,,odzyskiwanie nieruchomości '' w warszawie

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. gif #2212608 | 5.172.*.* 30 mar 2017 11:32

  Brawo, policjant!

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages