Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Biskup odwiedził szkołę w Mrozach Wielkich

2017-03-31 09:47:03 (ost. akt: 2017-03-31 09:54:42)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Dzień 21 marca 2017 r. zapisze się w kronice Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Mrozach Wielkich jako dzień bardzo wyjątkowy. I nie chodzi tu o pierwszy dzień wiosny, które obwieszczały wszystkie kalendarze, ale o wyjątkową wizytę. Skromne mury naszej placówki zaszczycił swą obecnością Jego Ekscelencja Biskup Ełcki Jerzy Mazur. Okazją do złożenia tej szczególnej wizyty była wizytacja kanoniczna parafii p.w. Św. Rafała Kalinowskiego, do której należy nasza szkoła. Księdzu Biskupowi towarzyszył proboszcz parafii i przyjaciel szkoły ks. dr Tadeusz Jarecki.

Społeczność szkolna godnie przygotowała się na spotkanie z tak wyjątkowym gościem. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem Pieśni Szkoły. Następnie głos zabrała pani dyrektor Katarzyna Podbielska, która, w imieniu naszej małej społeczności szkolnej, powitała Księdza Biskupa. Swoją radość i wdzięczność ze spotkania z miłym gościem, w imieniu uczniów, wyrazili pierwszoklasiści, natomiast uczniowie klasy V i VI zaprezentowali się w krótkiej części artystycznej. Jej treść zawarta była w trzech słowach "Bóg - Honor - Ojczyzna", które stały się mottem spektaklu. W konwencji lekcji szkolnej wzbogaconej prezentacją multimedialną, uczniowie zaprezentowali historię nadania imienia szkole, przypomnieli najważniejsze wydarzenia obchodzone w kościele katolickim w tym roku oraz udowodnili, że nie jest im obce pojęcie "patriotyzm".

Uroczysty i podniosły nastrój wydarzenia podkreślała skromna dekoracja, której głównym elementem był krzyż wiszący pośród tablic upamiętniających Patrona Szkoły - organizację harcerską Szare Szeregi. Wzrok zebranych przyciągał fragment Pieśni Szkoły: "Szare Szeregi przykład nam dały, jak żyć i kochać człowieku mały...", który jest kwintesencją Programu Wychowawczego tu realizowanego.

Niezwykle wzruszającym momentem uroczystości był występ szkolnego chóru, który "pod batutą" pani Ewy Soliwody, wykonał dwie piękne pieśni: "Szare Szeregi" i "Uratowani".

"Bądźcie żołnierzami Chrystusa" zaapelował Ksiądz Biskup do uczniów, nawiązując do wydarzeń zaprezentowanych w spektaklu i wyjaśnił, że najlepszym i najskuteczniejszym orężem w walce ze złem jest krzyż, modlitwa różańcowa i czytanie Biblii.

Ksiądz Biskup wyraził radość, że uczniowie naszej szkoły są wychowywani w duchu wartości prezentowanych przez Szare Szeregi i nieobce są im słowa "Bóg- Honor- Ojczyzna". Wyjaśniając dzieciom sens tegorocznego hasła "Idźcie i głoście", prosił, by nie wstydzić się wyznawania swojej wiary, stawiając za przykład mistrza skoków narciarskich Kamila Stocha i cytując jego słowa "Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu, to wszystko jest na właściwym miejscu".

Ksiądz Biskup nawiązał również do setnej rocznicy Objawień Fatimskich, która przypada w tym roku. Przypomniał uczniom, o co prosiła Maryja dzieci, którym się ukazała. Wspominając to wydarzenie zachęcił wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej, która wraz z błogosławieństwem udzielonym przez Pasterza naszej diecezji zakończyła tę piękną i niecodzienną uroczystość.

Mamy nadzieję, że wizyta Jego Ekscelencji Ks. Biskupa w progach naszej szkoły zapisze się nie tylko na stronach naszej kroniki, ale także naszych w sercach przynosząc dobre owoce widoczne w naszych czynach i działaniach.

Katarzyna Żywno
Dorota Kubrak
Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages