Niedziela, 22 kwietnia 2018. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Co o zdrowiu wiedzą przedszkolacy?

2017-04-01 11:27:04 (ost. akt: 2017-04-01 11:27:47)

Autor zdjęcia: Anna Jankowska

Konkurs wiedzy miał na celu kształtowanie postaw prozdrowotnych i zdrowego stylu życia, nabywanie prozdrowotnych przyzwyczajeń i nawyków oraz integrację przedszkolaków.

Konkurs obejmował pytania z zakresu: dbania o czystość i higienę osobistą; zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej, a także znajomości piosenek o tematyce zdrowia. Do konkursu przystąpiły obie grupy 5 latków: ,,Pszczółki" oraz ,,Motylki’’. Na początku każda drużyna deklamowała swoje hasła, a następnie rozpoczęły się przeróżne konkurencje. Były zagadki słuchowe, układanie puzzli, zagadki smakowe, pytania konkursowe, wyścigi oraz picie soku na czas. Każda prawidłowa odpowiedź lub dobrze wykonane zadanie, było nagradzane określoną liczbą punktów. Panie nauczycielki były pełne podziwu dla dzieci, które wykazały się ogromną wiedzą o zdrowym odżywianiu oraz doskonałą sprawnością ruchową.

Dzieciaki bawiły się wspaniale, zdrowo rywalizując ze sobą. Na zakończenie spotkania wszyscy częstowali się ,,zdrowymi przekąskami’’. Spotkanie odbyło się w miłej i bardzo radosnej atmosferze.

Nauczycielki MPiŻ "Ekoludki’’ : Anna Jankowska, Marta PiekarskaCzytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: przedszkolanka

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages