Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

„Żabki” z MP „Bajka” obchodziły "Kolorowy Tydzień"

2017-04-04 13:27:41 (ost. akt: 2017-04-04 13:28:05)

Autor zdjęcia: Magdalena Piekarska

W Miejskim Przedszkolu „Bajka” w Ełku grupa „Żabki” obchodziła „Kolorowy Tydzień”.

Wychowawczynie Bogusława Brodowska oraz Magdalena Lewandowska zorganizowały na cały tydzień ciekawe zajęcia. Każdy dzień symbolizował inny kolor. Dzieci z owej grupy musiały przebrać się tak aby dopasować się do danej barwy.

W poniedziałek dzieci ubrały się na kolor żółty, który symbolizował żółtego tulipana. W tym dniu dzieci poznały historię nasionka tego kwiatka. We wtorek obowiązywała barwa czerwona, która symbolizowała wiosnę. Zadaniem przedszkolaków było odgadywanie zagadek oraz zabawa tylko z kolorem czerwonym. W środę wychowankowie bawili się kolorem zielonym, który nawiązywał do przyrody i zmian zachodzących w niej wiosną. Dzieci zmieniły się w małych detektywów i szukały oznak tej pory roku. Niebieski oznaczał Dzień Wody. Wychowankowie grupy „Żabki” robili doświadczenia i eksperymenty z wodą. Przedszkolaki dowiedziały się również jakie zastosowanie ma woda, do czego służy i że jest bardzo cenna. W piątek dzieci ubrały się na kolorowo. Odbyły się liczne zabawy i pląsy przy muzyce o tematyce wiosennej. Przedszkolaki utrwaliły sobie zwroty grzecznościowe oraz ich zastosowanie.

Grupa „Elfy” również obchodziła Dzień Wody. Dzieci miały okazję poznać trzy stany skupienia wody, jej zastosowanie oraz wziąć udział w eksperymentach, w których z głównym składnikiem była woda.

M. PiekarskaCzytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: bajeczka

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Oj #2217112 | 89.228.*.* 5 kwi 2017 08:58

    Językowo i stylistycznie 3-!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages