Koszykarki z SP 3 czwarte w Mistrzostwach Województwa W-M SZS

2017-04-04 13:29:24(ost. akt: 2017-04-04 13:31:02)

Autor zdjęcia: Danuta Tyszkowska

W poniedziałek 27 marca w hali widowiskowo-sportowej w Nidzicy żeńskie reprezentacje szkół podstawowych z Ełku, Olsztynka, Działdowa, Olsztyna, Nidzicy i Elbląga walczyły o tytuł mistrza województwa warmińsko-mazurskiego SZS i awans do finału krajowego „Energa Basket Cup”.
W tegorocznym finale mecze rozgrywano na dwóch salach: grupa A (Działdowo, Ełk, Olsztynek ) i grupa B (Nidzica, Olsztyn, Elbląg).

W pierwszej grupie wygrały koszykarki z SP 3 Działdowo przed Ełkiem i Olsztynkiem, a w grupie drugiej SP 1 Nidzica przed Elblągiem i Olsztynem. W meczu o 5 miejsce Olsztyn pokonał Olsztynek 41:8. W walce o brązowy medal ełczanki uległy reprezentacji SP 11 z Elbląga 25:39 i zajęły czwarte miejsce w turnieju.

W wielkim finale o mistrzostwo województwa spotkały się zespoły Nidzicy i Działdowa. Obie drużyny walczyły z wielkim zaangażowaniem, jednak w decydującej części meczu dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Działdowie wykazały się większą determinacją w walce o piłkę i lepszą skutecznością rzutów, co przyniosło im zwycięstwo (39:25) i awans do finału krajowego.

6. SP Olsztynek

Statuetkę MVP turnieju otrzymała Wiktoria Sowińska z Działdowa.

Nagrody, puchary, medale, dyplomy wszystkim zespołom wręczali Przewodniczący WM SZS Wacław Wasiela, burmistrz Nidzicy Jacek Kosmala, przedstawiciele sponsora firmy Energa Kinga Olszewska i Piotr Tysiąc, dyrektor ZS nr 1 w Nidzicy Artur Pacuszka i Radny Rady miejskiej Jacek Zieliński.

Szkołę Podstawową nr 3 w Ełku reprezentowały uczennice klasy 5c: Julia Wnorowska, Michalina Klimowicz, Izabela Danielewicz, Oliwia Matys, Julia Kędzierska, Aleksandra Ejdys, Natalia Kaca, Alicja Rytelewska, Gabriela Kowzon, Weronika Łopacka, Wiktoria Głębocka, Agata Okonowicz, Martyna Brodowska oraz Gabriela Burzyńska z kl. 6d.

Źródło: Artykuł internauty