Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Bili ich pięściami i kopali. Czterech mężczyzn skazanych za atak na obcokrajowców

2017-04-05 12:47:07 (ost. akt: 2017-04-05 13:35:25)

Autor zdjęcia: Kamil Mróz

Czterech mężczyzn zostało ukaranych karami pozbawienia lub ograniczenia wolności za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej dwóch obcokrajowców, pracowników lokalu z kebabem. Chodzi o awanturę pod barem "Kleopatra" z marca 2016 roku.

Zobacz także: Pobili pracowników kebaba na os. Jeziorna. Bo nie podobało im się ich pochodzenie Pobili pracowników kebaba na os. Jeziorna. Bo nie podobało im się ich pochodzenie Ełcka prokuratura postawiła w sobotę 26 marca zarzut publicznego znieważenia, stosowania przemocy na tle rasowym i naruszenia nietykalności osobistej...


Pod koniec marca ubiegłego roku pod barem "Kleopatra" na os. Jeziorna w Ełku doszło do szarpaniny. Pięciu mężczyzn miało zaczepić obywateli Egiptu i Algierii. Agresorzy wyzywali obcokrajowców od "ciapaków", szarpali ich i przytrzymywali. Policjanci, wezwani na miejsce przez przypadkowego świadka, zatrzymali dwóch podejrzanych. Pozostali trzej zostali ujęci w toku toczącego się później śledztwa. Jeden z obcokrajowców doznał niewielkich obrażeń ciała.

Sprawa wylądowała w sądzie

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie, która prowadziła sprawę, zebrała materiał dowodowy i wniosła do Sądu Okręgowego w Suwałkach oskarżenie. Cała piątka mężczyzn odpowiadała z wolnej stopy. Prokuratorzy domagali się kar bezwzględnego pozbawienia wolności dwa dwóch oskarżonych, natomiast pozostała trójka miała zostać ukarana ograniczeniem wolności. Wszyscy oskarżeni mieli też zadośćuczynić obcokrajowcom wyrządzoną krzywdę.

Czterech skazanych, jeden uniewinniony

Wyrok w tej sprawie zapadł w tym tygodniu Sądzie Okręgowym w Suwałkach. Sędzia uznał, że czterech oskarżonych jest winnych zarzucanych im czynów, natomiast piąty z nich, Patryk S., został całkowicie oczyszczony z zarzutów.

— Oskarżeni znieważali obcokrajowców na tle rasowym, szarpali, bili pięściami i kopali — relacjonuje sędzia Marcin Walczuk z Sądu Okręgowego w Suwałkach.

Sąd skazał za publiczne znieważenie, naruszenie nietykalności oraz stosowanie przemocy kolejno: Pawła J. na karę 2 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności i 12 miesięcy ograniczenia wolności, Mateusza P. na karę miesiąca więzienia i 8 miesięcy ograniczenia wolności, Mateusza R. i Szymona P. na kary 6 miesięcy ograniczenia wolności. Ograniczenie wolności polegać ma na pracy społecznej bez wynagrodzenia w wymiarze 30 godzin miesięcznie. Wszyscy skazani mają też zapłacić Saddamowi G. po 1500 zł, a Aminowi H. po 1000 zł.

Sąd: nie użyto noża

Po zdarzeniach z marca ubiegłego roku pojawiły się pogłoski, że jeden z obcokrajowców miał użyć noża do obrony przed napastnikami i zranić któregoś z nich. W połączeniu ze zdarzeniami ze stycznia 2017 roku, kiedy 21-letni Daniel R. zginął od ciosów nożem pod innym barem z kebabem, teoria ta wywoływała duże emocje wśród ełczan. Jak się okazuje, materiał dowodowy nie potwierdził tej pogłoski.

— To tylko plotki — odpowiada sędzia Marcin Walczuk. — Nic nie wskazuje na to, że któryś z pokrzywdzonych miał użyć noża.

Będzie apelacja

Wyrok skazujący czterech mężczyzn zapadł w pierwszej instancji, jest więc nieprawomocny. Jak dodaje sędzia Marcin Walczak, strony już zapowiedziały apelację.

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (25) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. kiboli i naziolów #2217721 | 88.156.*.* 5 kwi 2017 23:53

  do kamieniołomów! Tę zarazę dokarmia pis. Trzeba poczekać do wyborów (tych lub następnych), to naziole pochowają się po piwnicach.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ede #2217597 | 91.245.*.* 5 kwi 2017 20:58

  bardzo dobrze, że wreszcie ktoś utarł nosa dla osiedlowych chuliganów. Gdy zapłacą za swoje wybryki, to dłużej zapadnie w pamięci. Następnym razem zastanowi się jeden z drugim przed zaatakowaniem słabszego. A dodatkową przestrogą jest śmierć kolegi od chuligaństwa. Nie lubię emigrantów ale też i chuliganów.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Haha do bojki pierwsi #2217454 | 188.146.*.* 5 kwi 2017 17:59

   Jak ich zlapali to sie okazalo ze to konfitury

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. beee #2217413 | 89.228.*.* 5 kwi 2017 17:00

   Ten arab który zaciukał nożem pod barem Polaka pewnie dostanie mniejszy wyrok od nich. Ten "polski" wymiar sprawiedliwości to jedna wielka farsa. Arabski student który podczas kłótni z Polakami w Olsztynie nożem próbował jednemu poderżnąć gardło dostał wyrok w zawiasach a tu bezwzględne więzienie. Widać jak to wygląda to nie prawo tylko polityczna poprawność w tych sądach panuje. Gdyby potłukli Polaka pewnie byłby wyrok w zawiasach. "demokracja" i "równość" wobec prawa w całej okazałości

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. Mam nadzieję, #2217366 | 213.184.*.* 5 kwi 2017 15:31

   że po apelacji dostaną wyższe wyroki. Bandyckie ataki na tle rasowym są coraz częstsze, i kara powinna pełnić funkcję odstraszającą. Bicie porządnych ludzi, bo bandzie wyrostków nie podoba się ich kolor skóry? To chyba już socjopatia.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

   Pokaż wszystkie komentarze (25)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages