Czwartek, 21 lutego 2019. Imieniny Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Pasja napisana piaskiem

2017-04-05 22:38:48 (ost. akt: 2017-04-05 22:43:26)

Autor zdjęcia: Diecezja Ełcka

W sobotę, 8 kwietnia o godz. 19.00 w par. Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku będzie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie: misterium pasyjne pt. „Dźwięki w godzinie ciszy”

Będzie to możliwość przeżycia Męki Pańskiej opowiedzianej piaskiem i dźwiękiem. Znane jest chińskie powiedzenie: Jeden obraz jest wart więcej niż tysiąc słów. Tutaj będziemy mieli obraz dopełniony muzyką. Misterium zostało przygotowane przez trio artystyczne w składzie Katarzyna Perkowska (piasek), Piotr Kurstak (gitara) i Witek Wilk (perkusja). Muzykę do Pasji zatytułowanej „Dźwięki w godzinie ciszy” skomponował na podstawie wizji bł. Anny Katarzyny Emmerich, Piotr Kurstak.

Odbiorca będzie wciągnięty niemalże w żywe obrazy tworzone przez Katarzynę Perkowską. Jej jeden ruch dłonią, a naszym oczom ukaże się kolejna stacja... Obrazy pisane piaskiem przemawiają wielką ekspresją i wyrazistością. Na dużym ekranie będzie można medytować stwarzane obrazy z piasku, opisujące drogę Jezusa od modlitwy w Ogrodzie Oliwnym przez krzyż do zmartwychwstania.

Następującym po sobie obrazom towarzyszyć będą delikatne brzmienia gitary i mocne uderzenia perkusji w najbardziej dramatycznych momentach pasji. Trudno powiedzieć, czy to obraz dopełnia muzykę, czy odwrotnie. Faktem jest, że ta forma wyrazu porusza serca.

Jestem przekonana, że spotkanie z tymi młodymi artystami w ełckiej par. NSJ będzie ogromnym darem dla każdego, kto zechce odpowiedzieć swoją obecnością na to zaproszenie.
mr

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. zgrzyt #2218521 | 83.9.*.* 7 kwi 2017 05:14

  zabobonu ciąg dalszy

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages