Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Prezydent nagrodził pracę ełckich policjantów

2017-04-06 12:59:14 (ost. akt: 2017-04-06 13:08:25)

Autor zdjęcia: KPP Ełk

Prezydent Miasta Ełku nagrodził 5 policjantów wyróżniających się w służbie prewencyjnej i ruchu drogowego na rzecz poprawy bezpieczeństwa w mieście. Funkcjonariusze otrzymali nagrody finansowe i listy gratulacyjne.

Nagrody za szczególne osiągnięcia w służbie otrzymali sierż. sztab. Marek Wrzosek, sierż. sztab. Andrzej Dymek, sierż. sztab. Cezary Błaszkiewicz, st. sierż. Mariusz Akacki i sierż. Dorota Wrzosek.

Tomasz Andrukiewicz wyraził uznanie i dumę, że są w naszym mieście policjanci gotowi z odwagą i poświęceniem nieść pomoc mieszkańcom. Wyróżnieni zostali policjanci, którzy odznaczają się profesjonalizmem i poświęceniem w trakcie wykonywania obowiązków służbowych. Życzył im również dalszych sukcesów i pomyślności.

Sierż. sztab. Marek Wrzosek jest policjantem referatu patrolowo-interwencyjnego, wielokrotnie podejmuje interwencje dotyczące przede wszystkim czynów o charakterze chuligańskim i zakłóceń porządku publicznego. Ponadto policjant podczas służby wytypował i zatrzymał sprawców kradzieży puszki z datkami kolędowymi. Pod koniec lutego 2017 r. ujawnił i zaangażował się w zatrzymanie pięciu sprawców pobicia i usiłowania rozboju.

Z kolei sierż. sztab. Andrzej Dymek jest dzielnicowym. W czasie codziennej służby angażuje się w problemy mieszkańców swojego rejonu służbowego i podejmuje działania mające wpływ na poprawę ich bezpieczeństwa. Aktywnie współpracuje z pracownikami innych instytucji na rzecz pomocy osobom najbardziej potrzebującym, przede wszystkim osobom starszym i samotnym.

Sierż. sztab. Cezary Błaszkiewicz jest policjantem referatu patrolowo-interwencyjnego. Podczas służb wielokrotnie zatrzymuje na gorącym uczynku sprawców czynów zabronionych. Policjant zatrzymał m.in. sprawcę zniszczenia samochodów i automatów w jednym z salonów gier. To dzięki jego skrupulatności doszło także do zatrzymania osoby, która wybiła szybę witrynową w sklepie i uszkodziła lusterka w pojazdach. Zaangażował się w zatrzymanie pięciu sprawców pobicia i usiłowania rozboju.

Jednym z najbardziej zaangażowanych policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego jest st. sierż. Mariusz Akacki. Podczas służby ujawnia wiele wykroczeń dotkliwych dla innych uczestników ruchu drogowego, wyróżnia się w eliminacji tzw. piractwa drogowego. Wykluczenie niebezpiecznych zachowań na drodze przyczynia się do wzrostu poczucia bezpieczeństwa na naszych drogach. Policjant zatrzymał także sprawę poważnych przestępstw przeciwko obyczajności na szkodę mieszańców miasta.

Sierż. Dorota Wrzosek jest policjantką z zespołu wykroczeń. Wielokrotnie doprowadzała do ustalenia sprawców wykroczeń najbardziej uciążliwych społecznie, przede wszystkim zdarzeń związanych z mieniem. Dzięki jej zaangażowaniu doszło m.in. do ustalenia sprawców kilku kradzieży alkoholu w sklepach na terenie miasta oraz ustaliła właścicieli psa, który stwarzał zagrożenie dla mieszkańców. Podczas służby patrolowej jej działania przyczyniły się także do zatrzymania podejrzanego w sprawach przeciwko obyczajności.

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. piotrek #2309792 | 89.228.*.* 19 sie 2017 06:46

  Widzę ze Akacki regularnie dostaje nagrody, co roku. Widocznie dobry z niego "pies".

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. 99 % #2218316 | 176.221.*.* 6 kwi 2017 18:44

  Panie Andrukiewicz. W jaki sposób mogę otrzymać rabat w wysokości 99 % na zakup mieszkania komunalnego ? Podobno komuś się udało. Ja też bym tak chciał.

  Ocena komentarza: warty uwagi (13) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. usu #2218130 | 5.172.*.* 6 kwi 2017 14:34

   Drogówka z nagrodami. Ciekawe za co. Może za popołudniowe wyścigi w centrum miasta motocyklistów z podrasowanymi tłumikami, a może za wyścigi na Kilińskiego i przejazdy przez rondo z 80 na budziku?

   Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages