środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Na ul. Suwalskiej remont rusza pełną parą. Zmieni się organizacja ruchu

2017-04-09 11:02:46 (ost. akt: 2017-04-09 11:16:18)

Autor zdjęcia: UM Ełk

W związku z realizacją kolejnych etapów prac na ul. Suwalskiej w Ełku, na początku przyszłego tygodnia zostaną wprowadzone zmiany organizacji ruchu drogowego na odcinku od ul. Łukasiewicza do mostu na rzece Ełk. Należy zwrócić szczególną uwagę na znaki drogowe w celu zachowania bezpieczeństwa własnego oraz innych uczestników ruchu, a także w miarę możliwości poruszać się innymi ulicami w tym obwodnicą miasta. Autobusy komunikacji miejskiej będą kursować bez większych opóźnień.

Drogowcy intensyfikują prace i systematycznie przechodzą do kolejnych etapów modernizacji ul. Suwalskiej. Obecnie prowadzone są roboty rozbiórkowe, wykonywanie przyłączy i ustawianie krawężnika. Następnie prace będą polegały na frezowaniu starej nawierzchni jezdni, wykonaniu podbudowy i nowej nawierzchni asfaltowej oraz zatok autobusowych.

W związku z zaplanowanymi pracami na początku przyszłego tygodnia zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu drogowego na odcinku od ul. Łukasiewicza do mostu na rzece Ełk.

Kierowcy oraz inni uczestnicy ruchu drogowego w celu zachowania bezpieczeństwa oraz uniknięcia blokowania ruchu na ul. Suwalskiej, powinni zwrócić szczególną uwagę na nowe oznaczenia drogowe. Ponadto w miarę możliwości można poruszać się innymi ulicami w tym także obwodnicą miasta.

Więcej szczegółów dotyczących planowanych utrudnień w ruchu:

· Zamknięcie jezdni po stronie ul. Ogrodowej (obecnie 2 pasy w jednym kierunku), ruch zostanie przekierowany na jezdnię po przeciwnej stronie. Wobec powyższego po zmianie organizacji na dwóch sąsiadujących pasach będzie się odbywał ruch dwukierunkowy. Po zakończeniu prac ruch zostanie przekierowany na drugą stronę.

· Na całym odcinku objętym pracami będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 40 km/h i zakaz wyprzedzania.

· Drogowcy nie przewidują konieczności zamknięcia wlotów skrzyżowań na osiedla z obu stron ulicy Suwalskiej. Jeśli jednak zaistnieje taka potrzeba, zostaną wyznaczone objazdy sąsiednimi ulicami.

· Będzie możliwy dojazd do obiektów użyteczności publicznej, obiektów służb ratowniczych czy też obiektów gdzie prowadzona jest działalność gospodarcza.

· Wykonawca inwestycji zapewni możliwość dojazdu i dojścia do przyległych posesji. Natomiast w przypadku konieczności jego ograniczenia, szczegóły zostaną uzgodnione z właścicielami posesji.

Autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Ełku będą kursować bez większych opóźnień.

Prace drogowe prowadzone są w ramach inwestycji „Rozbudowa i przebudowa ul. Suwalskiej wraz z budową i przebudową infrastruktury w Ełku”. Głównym wykonawcą jest firma STRABAG Sp. z o. o.

Planowany termin zakończenia prac to koniec czerwca 2017 r.
Źródło: UM Ełk

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. zapraszam na skrzyżowanie przed dworcem PKP. #2220580 | 91.245.*.* 10 kwi 2017 19:19

  edek

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Dariusz #2220057 | 176.221.*.* 10 kwi 2017 08:26

   Zapraszam na ul. Kolonia bo widocznie redakcja nie zna innych ważnych inwestycji w Ełku. A warto przewietrzyć swoje cztery litery :-)

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages