środa, 23 maja 2018. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Zdobywają doświadczenie w ringu

2017-04-11 15:00:00 (ost. akt: 2017-04-11 14:54:30)

Autor zdjęcia: P. Tomkiewicz

Na Ligę sportów walki B-fight i turniej pierwszego kroku zorganizowany w Ełku przez Thor Szkoła Walki przyjechało 14 klubów, które reprezentowało 58 zawodniczek i zawodników. Odbyło się w sumie 29 walk, podczas których mogliśmy podziwiać m.in. umiejętności najmłodszych zawodników.

W sobotę do Ełku zjechali się zawodnicy z 14 klubów, aby sprawdzić swoje umiejętności w ringu. Wszystko za sprawą pierwszej Ligi sparringowej w Ełku pod patronatem Prezydenta Miasta. Ligę sportów walki B-fight i turniej pierwszego kroku zorganizowała Thor Szkoła Walki. Na zawody rozgrywane w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Ełku przyjechało 14 klubów, które reprezentowało 58 zawodniczek i zawodników. Odbyło się w sumie 29 walk. Ełk reprezentowało 11 zawodników.

— Ligę uważamy za udaną — przyznaje Katarzyna Sztramko z Thor Szkoła Walki Ełk. — Zawodnicy debiutujący zaliczyli bardzo dobre występy, z czego jesteśmy zadowoleni. Widać efekty pracy na treningach.

W turnieju pierwszego kroku wystartowało 5 osób z Ełku. Odnieśli oni trzy zwycięstwa. Jedna walka zakończyła się remisem, a jeden z fighterów poniósł porażkę. Z kolei w Lidze sportów B-fight startowało 6 zawodników z naszego miasta. Tu naszym reprezentantom poszło znacznie lepiej. Pięciu wygrało swoje walki, natomiast jeden musiał uznać wyższość rywala. Łącznie na 11 pojedynków ełczanie mogą pochwalić się 8 wygranymi, jednym remisem i tylko dwiema przegranymi.

— Wszystkie kluby wyjechały zadowolone z ochotą na jeszcze, co bardzo nas cieszy, ponieważ ambicją klubu jest organizowanie ligi systematycznie, tak aby wpisała się do kalendarza ważnych sportowych wydarzeń w północno-wschodniej Polsce. Jesteśmy pionierami w organizacji tego typu wydarzenia w naszym regionie. Cieszymy się z tak dobrej współpracy z innymi klubami — dodaje Katarzyna Sztramko.

Zainteresowanie turniejem było duże nie tylko po stronie klubów, ale również kibiców. Ci dopisali co najlepiej było widać po wypełnionych trybunach.
— Bardzo fajny turniej zwłaszcza dla młodych zawodników. Każdy z nich może sprawdzić się w ringu, w turniejowych walkach. Zdobyć jakieś doświadczenie — mówi Łukasz Makuszewski.

Zawody odbyły się dzięki wsparciu sponsorów i pomocy Urzędu Miasta, a także dotacji w ramach projektu „Pierwszy Start”.


Wyniki ełckich zawodników z Thor Szkoła Walki Ełk
Krzysztof Dembiński /17lat/ - 57 kg - remis
Tomek Staniszewski /17 lat/ - 60kg - przegrana
Dawid Łukasiak /22 lata/ - 71kg - wygrana
Arek Furgał /18 lat/ - 81kg - wygrana
Bartek Dołoto /16 lat/ - 81 kg - wygrana
Gustaw Łapa /16 lat/ - 65 kg - przegrana
Mateusz Strózik /22 lata/ - 71kg - wygrana
Maciej Urbanowicz /22 lata/ - 71kg - wygrana
Mateusz Cimochowski /17 lat/ -75kg - wygrana
Robert Brdys /34 lata/ - 81kg - przegrana
Rafał Gajewczyk /20 lat/ 91+ kg - wygranaCzytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages