Niedziela, 22 kwietnia 2018. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

"Jak to dawniej bywało" - zajęcia regionalne w SP w Nowej Wsi Ełckiej

2017-04-10 12:20:21 (ost. akt: 2017-04-10 12:21:14)

Autor zdjęcia: SP w Nowej Wsi Ełckiej

W Szkole Podstawowej w Nowej Wsi Ełckiej organizowane są zajęcia propagujące kulturę ludową regionu "Jak to dawniej bywało". Dzieci poznają tradycje związane z różnymi świętami, sposoby spędzania wolnego czasu oraz czynności wykonywane w gospodarstwach w różnych porach roku.

6 i 7 kwietnia uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Ełckiej mieli możliwość zapoznania się z tradycjami i obrzędami związanymi z Wielkanocą. Pani Wanda Kochanowska, animatorka kultury ludowej wraz z twórczyniami ludowymi oraz pracownikami szkoły zaprezentowali krótki spektakl teatralny, przedstawiający śniadanie wielkanocne w dawnej wsi. Dzieci poznały nie tylko obrzędy, ale także słownictwo, którego już dzisiaj się prawie nie spotyka.

Następnego dnia zorganizowane zostały warsztaty malowania jajek oraz robienia palm wielkanocnych. Jajka malowano tradycyjną metodą, czyli woskiem oraz farbowano barwnikami pochodzącymi z łupinek cebuli, liści dębu, kurkumy i liści czerwonej kapusty. Palmy wykonywano również z naturalnych składników: suszonych kwiatów, traw i innych elementów roślinnych. Zajęcia takie są już tradycją Szkoły w Nowej Wsi Ełckiej i cieszą się popularnością wśród dzieci, a za każdym razem malowane jajka oraz palmy są coraz ładniejsze.Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: zspnwe

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages