Wtorek, 24 kwietnia 2018. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

Świąteczne czytanie ełckiej "Trójki"

2017-04-10 12:23:22 (ost. akt: 2017-04-10 12:26:01)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku

W tym roku szkolnym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Ełku nawiązali współpracę z miejskim przedszkolem „Mali Odkrywcy”. Już po raz kolejny odwiedzili grupę przedszkolaków ,,Biedroneczki” realizując ogólnopolski program CEO „PoczytajMy". Przedstawiciele klas szóstych zaprezentowali milusińskim dwa opowiadania z książeczki pt. „Bajki dla przedszkolaków”.

Pierwszy utwór pod tytułem „Wiatr i słońce” wprowadził najmłodszych w wiosenny nastrój. Przed maluchami pojawiło się piękne słoneczko i niesforny wiatr. Jednak niesamowitych wzruszeń dostarczyła dzieciom tajemnicza postać, w którą wcielił się ich ulubieniec - Filip, były wychowanek tego przedszkola.

Chłopiec odegrał rolę mężczyzny, zmagającego się z siłami natury. Wszyscy jednak dobrze wiemy, że każdą bajkę zawsze kończy pozytywny morał. Tym razem nie mogło być inaczej, dobro okazało się silniejszą stroną. Radosne i życzliwe słoneczko wygrało zakład z nachalnym i niekulturalnym wiatrem.
Dużo śmiechu i zabawy dostarczyło najmłodszym kolejne opowiadanie pt. "Śmigus dyngus", w której mały kurczaczek poznawał zwyczaje świąteczne. Tę rolę znakomicie odegrał Filip i nawet pozwolił, żeby tradycji świątecznej stało się zadość, czyli został oblany zimną wodą.

Fakt ten spowodował spontaniczny, gromki śmiech przedszkolaków. Każde dziecko chciało opowiadać o swoich wrażeniach świątecznych i lanym poniedziałku. Maluchy jednogłośnie stwierdziły, że już nie mogą doczekać się świątecznego zajączka, który przynosi słodkie niespodzianki oraz smacznych czekoladowych jajeczek.

Dopełnieniem świątecznego nastroju było wykonanie pracy technicznej. Zadanie najmłodszych polegało na utworzeniu z przygotowanych elementów świątecznego kurczaczka, a następnie umocowanie go na drewnianym patyczku. Milusińscy świetnie poradzili sobie z tym zadaniem i z dumą prezentowali swoje dzieła.

Wychowankowie SP 3 byli pod wielkim wrażeniem wiedzy przedszkolaków na temat wiosny i tradycji Świąt Wielkanocnych. W miłej, przyjemnej i radosnej atmosferze czas błyskawicznie minął. Maluchy nie chciały rozstać się ze starszymi kolegami. Na pożegnanie serdecznie wyściskały swoich gości i złożyły im świąteczne życzenia. Poprosiły również o kolejne odwiedziny oraz wspólne czytanie i zabawy.

Reasumując, od najmłodszych wszyscy możemy się uczyć tej prawdziwej, dziecięcej, szczerej radości,prawdziwych emocji i spontanicznych reakcji. Pamiętajmy, wiedza jest czymś czego nie nauczymy się w ciągu dnia, miesiąca czy roku. Wiedza jest czymś, co zdobywamy przez całe nasze ludzkie życie.
Iwona Szczuka i Krzysztofa JurskaCzytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: sp3elk

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages