Poniedziałek, 27 stycznia 2020. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

W TAJEMNICZYM ŚWIECIE KAMISHIBAI

2017-04-10 12:27:45 (ost. akt: 2017-04-10 12:29:16)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku

Początek kwietnia powitał uczestników koła plastycznego klas 3 z ełckiej "Czwórki" nie tylko słoneczną pogodą. 7 kwietnia grupa miała możliwość i niewątpliwą przyjemność uczestniczyć w warsztacie teatralno-plastycznym zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Zofii Nasierowskiej w Ełku, a prowadzonym przez poznańską Zieloną Grupę.

Do tajemniczego świata japońskiego teatru zaprosiła naszych uczniów sympatyczna Pani Ula oraz tajemnicza skrzynka KAMISHIBAI. Najpierw uczestnicy musieli wspólnie wypowiedzieć sekretne zaklęcie otwierające skrzynkę: „Konnichiwa (dzień dobry) KAMISHIBAI”. Zaklęcie zadziałało, więc wszyscy mogli zapoznać się z jego historią (dowiedzieli się w skrócie o sztuce teatru w Japonii) oraz porozmawiali wspólnie o tym, czym jest teatr.

Skrzynka KAMISHIBAI kryje w sobie bajki z całego świata, a w tym dniu odkryła przed przybyłymi bajkę arabską o sułtanie, jego trzech synach oraz wyzwania postawione przed młodzieńcami, które miały rozstrzygnąć spór o rękę pięknej księżniczki Nur an-Nachar. Przygody młodych książąt oraz wysiłki podjęte przez nich wspólnie, aby ratować chorą księżniczkę przeniosły wszystkich w inny czas. Wszyscy wysłuchali opowieść z dużą uwagą.

Sama bajka była dopiero początkiem przygody z Zieloną Grupą KAMISHIBAI. Uczniowie wymienili własne spostrzeżenia o tym, czego uczy ta historia i jaki jest jej morał. Po wspólnej dyskusji, każdy uczestnik tego spotkania miał możliwość stworzyć własny czarodziejski dywanik. Zaproponowane działanie plastyczne jeszcze bardziej rozbudziło ciekawość małych artystów. Wszyscy przeistoczyli się na ten czas w tkaczy, dzięki otrzymanym od prowadzącej prostym krosnom tkackim, sznurkom oraz ścinkom tkanin.

Aby jednak dostać te wszystkie skarby do stworzenia własnych dywanów, uczestnicy (podobnie jak trzej synowie sułtana) musieli połączyć swoje siły, aby otworzyć duuużą walizkę, w której się one skrywały. Burza mózgów, kombinacje małe i duże, a także bystrość umysłów wszystkich uczestników pozwoliły szybko i sprawnie uporać się z niespotkanym do tej pory systemem zamknięcia.
Wszyscy uczestnicy wpadli w wir twórczej pracy realizując własne projekty.

Każdy dywanik był inny. Dziecięca kreatywność mogła tu pokazać swoje oblicze. Na koniec tych warsztatów każda osoba prezentowała własne realizacje oraz przekonała się, że ich dywany latają dzięki sile naszej wyobraźni.

Bardzo dziękujemy Pani Uli z poznańskiej Zielonej Grupy za przeprowadzony warsztat i wprowadzenie w świat KAMISHIBAI oraz Pani Iwonie Adeszko - dyrektorowi Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zofii Nasierowskiej w Ełku, która umożliwiła te niesamowite i twórcze chwile.Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: SP4

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages