Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

,,Ekologiczne” zmagania przedszkolaków w ,,Bajce”

2017-04-10 14:07:34 (ost. akt: 2017-04-10 14:12:41)

Autor zdjęcia: Anna Kobylińska

3 kwietnia w Miejskim Przedszkolu ,,Bajka” po raz kolejny odbył się przedszkolny konkurs wiedzy ekologicznej pt.„Ekologiczne łamigłówki” przygotowany przez nauczycielki Anetę Niedźwiedzką-Godlewską oraz Bożenę Suchodołę.

Głównym celem konkursu było kształtowanie u dzieci umiejętnego współżycia z przyrodą, rozwijanie nawyków proekologicznych, utrwalanie wiedzy o środowisku, w którym żyją, prawach w nim rządzących, zależnościach i skutkach ingerencji człowieka. Konkurs adresowany był do dzieci 5 i 6-letnich. Miejskie Przedszkole ,,Bajka” reprezentowały cztery 3-osobowe zespoły z grup: ,,Krasnoludki” , ,,Pszczółki”, ,,Misie” i ,,Puchatki”. Przedszkolaki musiały wykazać się wiedzą i umiejętnościami ekologicznymi. Ponadto każdy zespół musiał przygotować własny okrzyk.

Dzieci świetnie odpowiadały na wylosowane pytania i wykonywały zadania. Zmagania dzieci oceniało jury w składzie:pan Michał Niedzielski– leśniczy z Nadleśnictwa Ełk, pani Monika Martyniuk-reprezentująca MP ,,Bajka” oraz przedstawiciel rodziców. Wszyscy reprezentanci okazali się ekspertami w dziedzinie ekologii i otrzymali nagrody i dyplomy. Cieszymy się, że udział w konkursie był dla dzieci radosną zabawą i możliwością zgłębienia wiedzy z zakresu ochrony środowiska przyrodniczego.

A. KobylińskaCzytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: MPBAJKA

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages