środa, 23 maja 2018. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Na targu...

2017-04-13 11:38:45 (ost. akt: 2017-04-13 11:42:21)

Autor zdjęcia: Anna Konopacka

7 kwietnia do grupy 4-latków 4 przywędrowały „Wiewióreczki” - 4-latki 5, aby obejrzeć teatrzyk „Na targu” w wykonaniu Leny Skawskiej i jej mamy Emili oraz nauczycielek Karoliny Brulińskiej i Barbary Rusak.

W ramach wspólnego udziału w realizowanym projekcie Szkoła Promująca Zdrowie, rodzice ze swoimi pociechami z grupy „Żuczków” napisali aż osiem bajeczek o zdrowych warzywach i owocach. Ciekawa treść bajek i barwne obrazki malowane przez dziecko zachęcały do ich czytania, a potem prezentowania w formie rodzinnych teatrzyków. Teatralne prezentacje odbywały się cyklicznie i znacząco wpłynęły na kształtowane w grupie prawidłowe nawyki żywieniowe u dzieci.

Teatrzyk „Na targu” bardzo spodobał się dzieciom i rodzicom. Były brawa dla sprzedawczyń i aktorów. Potem zaśpiewana piosenka „Witaminki” dla dzielnej dziewczynki Lenki. Bo to ona potrafiła przekonać mamę do zakupu kolorowych i pachnących owoców. Dla „Żuczków” i „Wiewiórek” było to spotkanie z atrakcjami. W „ranku” nauczycielki B. Chomik i B. Rusak ze swoimi „kuchareczkami” zrobiły owocowy koktajl.

Zaraz po występach odbyła się degustacja koktajlu, który smakował wszystkim tak bardzo, że dzieci prosiły o dokładkę. Potem wychowawczynie zaprosiły rodziców na scenę, tym razem do odebrania nagród i podziękowań za literacki wkład z „małym artystą”. Docenieni zostali wszyscy autorzy bajek. Spotkanie zakończyliśmy radosnymi okrzykami „Owoce i warzywa to zdrowa witamina”, „Kto zjada witaminki ten ma wesołe minki” .



Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Anna1

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages