Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Pili alkohol na boisku szkolnym. 16-latka próbowała podać fałszywe dane

2017-04-14 11:52:06 (ost. akt: 2017-04-14 11:53:51)

Autor zdjęcia: BSZ

W sumie 600 złotych za popełnione wykroczenia będzie musiał zapłacić 19-latek, który z młodszą koleżanką spożywał piwo na boisku szkolnym oraz potwierdził jej nieprawdziwe dane. Dziewczyna próbowała oszukać policjantów, że jest pełnoletnia, w rzeczywistości skończyła dopiero 16 lat. Po ustaleniu tożsamości nastolatka została przekazana rodzicom, wkrótce odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Policjanci z Oddziału Prewencji z Olsztyna podczas służby w Ełku zauważyli dwie osoby pijące piwo na terenie szkoły. Policjanci wylegitymowali młodego chłopka i dziewczynę oraz sprawdzili ich dane w systemach informatycznych. Wtedy okazało się, że dziewczyna wprowadziła policjantów w błąd, podając nieprawdziwy rok swojego urodzenia.

Błędną informację potwierdził również będący z nią chłopak. W rzeczywistości nastolatka skończyła 16 lat, a nie 18 jak przedstawiała to policjantom. Dziewczyna za umyślne wprowadzenie funkcjonariuszy w błąd co do swojej tożsamości oraz za spożywanie alkoholu odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Natomiast jej 19-letni kolega został przez policjantów ukarany mandatami karnymi w wysokości 600 złotych za wprowadzenie w błąd policjantów co do danych dziewczyny oraz za spożywanie alkoholu na terenie szkoły.

Policjanci sprawdzają także, skąd nieletnia miała alkohol. Należy pamiętać, że osoby dorosłe, które namawiają nieletnich do spożywania alkoholu, częstują ich i piją razem z nimi, nakłaniają bądź go dostarczają odpowiadają karnie. Za takie postępowanie kodeks karny przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności, albo pozbawienia wolności do lat 2.

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages