Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Posadziliśmy drzewka w Mrozach Wielkich! [ZDJĘCIA]

2017-04-21 13:08:18 (ost. akt: 2017-04-24 14:14:21)

Autor zdjęcia: Kamil Mróz

Jak co roku, redakcja "Rozmaitości Ełckich" razem z uczniami posadziła sadzonki w ełckich lasach. Tym razem pomagały nam dzieci ze Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 przy Zespole Szkół Samorządowych w Ełku, którym zależy na Matce Naturze!

Chociaż pogoda ostatnimi czasy nie dopisuje, młodym ekologom deszcz niestraszny. W piątek 21 kwietnia zaprosiliśmy dzieci ze Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 przy ZSS w Ełku do Mrozów Wielkich w gminie Ełk. Posadziliśmy razem z wychowankami szkoły ponad 100 drzewek, które zasilą las w Nadleśnictwie Mrozy. Na miejsce wybraliśmy się ełcką wąskotorówką. Dzieci po drodze śpiewały piosenki i podziwiały mazurskie krajobrazy.

Kiedy dotarliśmy do Mrozów Wielkich, Pani Ewa Pych z Nadleśnictwa Mrozy wraz z pomocnikami najpierw pokazała dzieciom, jak sadzić drzewka, by rosły wysokie i silne. Następnie uczniowie sami wzięli do rąk szpadle i sadzonki, po czym wzięli się do pracy.

http://m.wm.pl/2017/04/orig/img-3913-381036.jpg

Po posadzeniu drzewek spotkaliśmy się przy wspólnym ognisku. Były kiełbaski, zabawy, konkursy z nagrodami i dyplomy przyjaciela lasu, które otrzymał każdy uczeń. Najaktywniejsi młodzi ekolodzy mogli liczyć na ciekawe nagrody, m.in. karnety do sali zabaw, kina, parku linowego i na pływalnię.

Dziękujemy uczniom i nauczycielom Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 za dobrze spędzony czas oraz pracownikom Nadleśnictwa Mrozy za cenną wiedzę!Akcję sadzenia drzewek wsparli:
- Energoutil Sp. z o.o.
- Impress Decor Ełk
- Nadleśnictwo Mrozy
- Muzeum Historyczne w Ełku


Pełna relacja w "Rozmaitościach Ełckich" w piątek 28 kwietnia! Tymczasem zapraszamy do oglądania zdjęć z piątkowego sadzenia lasu.


Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages