Piątek, 19 października 2018. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Zielono w SP nr 4 w Ełku

2017-05-04 09:59:48 (ost. akt: 2017-05-04 10:15:06)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku

Ełcka "Czwórka" od lat aktywnie włącza się w różne działania ekologiczne, np. akcję „Sprzątanie świata”, oraz podejmuje szereg własnych działań na rzecz przyrody. Szczególnie dużo w tym zakresie dzieje się co roku podczas Zielonego Tygodnia, zwanego też Dniami Patrona.

W tym roku kluczowym tematem stały się odpady, gdyż od lipca wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące śmieci. Będą one ujednolicone dla całego kraju, zaczną wtedy obowiązywać następujące zasady segregacji odpadów komunalnych: szkło do zielonego pojemnika, papier do niebieskiego, metale i plastik do żółtego, a odpady biodegradowalne do brązowego.

Zielony Tydzień sprawił, że nasi uczniowie są już tego świadomi. Dzięki lekcjom i innym działaniom zostali wyposażeni w wiedzę dotyczącą odpadów, np. co zrobić
z ZSEE, co wrzucać do poszczególnych pojemników. Uczniowie spotykali się codzienne na poziomach klas, rozwiązywali ekologiczne krzyżówki, szukali słów w wykreślance, segregowali odpady i przyporządkowywali je do właściwych pojemników, wyjaśniali terminy związane z odpadami, układali wiersze na ten temat i robili plakaty o odpadach. Na zakończenie wszystkie klasy IV – VI wzięły udział w „Kole Natury”, turnieju ekologicznym wzorowanym na telewizyjnym „Kole Fortuny”, podczas którego wykazały się wiedzą na temat odpadów.

Na poziomie klas czwartych zwyciężyła kl. IV b, w klasach piątych kl. V a, natomiast wśród szóstoklasistów najlepsza okazała się kl. 6b. W trakcie Zielonego Tygodnia odbył się też piknik szkolno-rodzinny i koncert z okazji Dnia Ziemi, a wszystkie działania poprzedziła zbiórka ZSEE, która trwała w naszej szkole od 10.04.2017 do 22.04.2017. Klasy szóste wzięły też udział w debacie „Ełk – miasto ekologiczne”. Wszystkim, którzy włączyli się w nasze działania podczas Dni Patrona, dziękujemy.
B. DzierżanowskaCzytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: SP4

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages