Sobota, 25 stycznia 2020. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

aleMĄDRALE na warsztatach w ZSM-E w Ełku

2017-05-09 09:54:35 (ost. akt: 2017-05-09 09:57:12)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku

Projekt „aleMĄDRALE” jest propozycją rozwoju skierowaną do uczniów klas IV-VI ełckich szkół podstawowych. Każdego roku do projektu kierowane są zespoły uczniów wykazujących specyficzne zainteresowania lub uzdolnienia. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem: aleMĄDRALE W ŚWIECIE TECHNIKI”. Uczestnicy mają zapewniony udział w warsztatach tematycznych przygotowanych przez partnerów przedsięwzięcia. Za nami pierwsza przygoda z techniką. Kuba z kl V a tak ją opisuje:

ALE NAPĘDY! 5 maja w godzinach porannych rozpoczęliśmy naszą przygodę z tegorocznym projektem „aleMądrale". Tego dnia odbyły się warsztaty pod hasłem „Ale napędy!”, które poprowadziły panie: Ewa Kisłowska i Anna Supińska. Zajęcia odbyły się w Zespole Szkół Mechaniczno - Elektrycznych w Ełku. Drużyny z trzech ełckich szkół, w tym naszej, uczestniczyły właśnie w tych warsztatach.

Na samym początku pani prowadząca przedstawiła nam cel naszego spotkania i wprowadziła nas w temat. Po chwili przeszliśmy do sali obok, gdzie zobaczyliśmy silnik pneumatyczny i hydrauliczny. Wytłumaczono nam też, w jaki sposób działają te urządzenia. Byliśmy pod wrażeniem, gdy za sprawą niepozornych przycisków (jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki) różne elementy mechanizmu się poruszały.

Potem przeszliśmy do pierwszej sali, gdzie czekało na nas wyzwanie. Każda czteroosobowa drużyna musiała złożyć model funkcjonowania napędu (z półgotowych elementów drewnianych, patyczków i gumek recepturek). Wszystkim grupom zajęło to bardzo dużo czasu. Na szczęście mieliśmy instrukcję, dzięki której wiedzieliśmy, co po kolei mamy robić. Według mnie najbardziej czasochłonnym zadaniem było szlifowanie patyczków, by mogły się zmieścić do odpowiednich miejsc.

Mimo to praca przebiegała bardzo płynnie dzięki pomocy pań prowadzących i wsparciu uczniów z goszczącej nas szkoły średniej, którzy byli przydzieleni każdej drużynie. Uważam te warsztaty za udane, bo były bardzo ciekawe i w interesujący sposób wprowadziły nas w świat techniki.
Jakub Dzierżanowski, kl. 5a

Organizatorem i pomysłodawcą projektu jest Szkoła Podstawowa nr 4 w Ełku. Do współpracy pozyskano: Ełckie Centrum Kultury, Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku, Muzeum Historyczne w Ełku, Politechnikę Białostocką Wydział Mechaniczny, Castoramę w Ełku, Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Skrzydła” oraz Pana Macieja Olszewskiego. Patronat nad przedsięwzięciem sprawują: Prezydent Miasta Ełku i Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty. Gmina Miasto Ełk dofinansowała realizację projektu przekazując kwotę 2500 zł na transport i materiały warsztatowe.Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: SP4

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages