Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Wandale niszczą place zabaw. Nie bądźmy obojętni na ich wybryki!

2017-05-09 10:50:00 (ost. akt: 2017-05-09 10:44:55)

Autor zdjęcia: UM Ełk

Jak informuje miejski ratusz, w ostatnim czasie doszło do licznych przypadków dewastacji mienia publicznego w naszym mieście. Urzędnicy apelują — nie bądźmy obojętni na wybryki wandali — oni niszczą naszą wspólną własność!

Kiedy tylko pogoda nieco się poprawiła, na ulice wieczorami wychodzą ludzie, którzy niekoniecznie mają szacunek do przestrzeni, w której przyszło nam żyć. Efekt? Tylko w ostatnich tygodniach zniszczeniu uległy zabawki na placach zabaw przy ul. Pułaskiego, Wawelskiej, czy Kościuszki. Wandale nie oszczędzili też kilku stacji napraw rowerów, a nawet nawierzchni na Placu Jana Pawła II.

— Nie można biernie przyglądać się kolejnym przypadkom niszczenia i przechodzić obojętnie wobec dewastacji naszego wspólnego mienia. Dlatego zachęcamy do reagowania — przekonuje prezydent miasta Tomasz Andrukiewicz. — W przypadku wystąpienia podobnych incydentów należy niezwłocznie powiadomić straż miejską lub policję, co znacznie przyspieszy interwencję służb i pomoże w ujęciu sprawcy wandalizmu.

Jak dodaje gospodarz miasta, tylko czujność ełczan może powstrzymać kolejne wybryki wandali.

— Dzięki wspólnym działaniom i zaangażowaniu ełczan, do kolejnych aktów wandalizmu będzie dochodziło rzadziej, a może wcale. Tym samym środki finansowe pochodzące m.in. z podatków mieszkańców naszego miasta, będą mogły być wydawane zgodnie z ich przeznaczeniem, a nie na ciągłe finansowanie napraw zdewastowanego przez chuliganów mienia publicznego — mówi Tomasz Andrukiewicz.

Numery alarmowe, pod które ełczanie powinni zgłaszać podejrzane zachowanie to 986 i 997.


Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. karolinoss #2242476 | 83.9.*.* 11 maj 2017 11:02

  To nie wandale! To młodzi prawdziwie polscy patrioci, ci sami co w styczniu demolowali kebaby i rzucali czym się da w policję. Ci sami, co dumnie noszą wilki i inne zwierzaki wyklęte na bluzach z giełdy. Ci sami, co im "araby" pracę pozabierali i te biedaczki-dresiaczki muszą żyć z tego, co mamusia da albo sami zdobędą napadami, wymuszeniami, handlem narkotyków. Ci sami, którym liczy się tylko co by było coś wypić, coś zaćpać, coś zaru...ać... To nie wandale-to dumna przyszłość naszej ojczyzny, jedyna nadzieja naszego narodu. A te place zabaw to pewnie były lewacko-ciapate. Zbudowano je pewnie z dużym wkładem finansowym z plugawej unii europejskiej, więc nie ma co się im dziwić-kto wie, może nawet nagrodę jakąś dostaną od któregoś z ministrów...

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. X #2241179 | 176.221.*.* 9 maj 2017 21:30

  Większość tu piszących potępia te zachowanie ale ANONIMOWO ! Kiedyś zwróciłem uwagę 3 młodzieńcom pijącym piwo przy promenadzie .Zachowywali się wulgarnie a wokoło dużo dzieci. Dostało i mi się. Żaden rodzić a było może 5 czy 6 tatuśków nawet nie spojrzał tak byli wystraszeni. ZNIECZULICA jest słabością Nas wszystkich.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Sprawiedliwość #2241120 | 89.228.*.* 9 maj 2017 20:35

  Bezmózgi.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Misza #2240798 | 81.190.*.* 9 maj 2017 14:22

  A gdzie wspaniały monitoring miejski? Albo nie działa, albo jest skierowany w inną stroną... Może trzeba to przemyśleć? No i może więcej służb mundurowych w wieczorowych porach na ulicach?

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. elk #2240782 | 176.221.*.* 9 maj 2017 13:51

   Pazury polamac żeby nie mogli jesc

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages