Tenisiści z SP9 z sukcesem w finale Memoriału Andrzeja Grubby

2017-05-11 11:33:15(ost. akt: 2017-05-11 11:40:41)
Finał Wojewódzkiego XI Memoriału Andrzeja Grubby - pod takim hasłem w Lidzbarku Warmińskim 9 maja odbył się prestiżowy turniej tenisa stołowego, w którym udział wzięły drużyny z całego kraju. Udany występ zaliczyli tenisiści z SP 9 w Ełku.
Celem turnieju jest wyłonienie najlepszej drużyny, która będzie reprezentowała woj. warmińsko-mazurskie w turnieju ogólnopolskim. W zawodach uczestniczyć mogły 3-osobowe reprezentacje jednej szkoły składającej się z dziewcząt, chłopców lub w składzie mieszanym. Łącznie w turnieju udział wzięło udział 29 szkół, które podzielone na 8 grup po 3 lub 4 zespoły.

Bardzo duży sukces osiągnęli tenisiści z SP 9 w Ełku w składzie; Elżbieta Prostko, Wojciech Gajewski i Mikołaj Malinowski. Uczniowie zajęli zaszczytne pierwsze miejsce.

— Wszyscy jednakowo zasłużyli na słowa uznania, godnie reprezentowali szkołę oraz miasto Ełk — chwali uczniów trener Stanisław Malinowski.

Oto wyniki naszych sportowców: w grupie zwyciężyli 3 szkoły wynikami 3:0. W ćwierćfinale ełczanie wygrali 3:0, a półfinał to wygrana 3 -2 z faworytem turnieju z SP Działdowo. Finał był bardzo emocjonujący i wyrównany. Ełczanie grali ze szkołą z Pisanicy, w którym wygrali wynikiem 3:2.

Pingpongiści z Ełku oprócz awansu do finału w Sopocie otrzymali medale, dyplomy, puchary oraz cenne nagrody. Najlepszą zawodniczką wśród dziewcząt została Elżbieta Prostko. Gośćmi honorowymi byli: Celina Grubba, żona Andrzeja Grubby oraz Leszek Kucharski - medalista MŚ i ME.