Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Wnuczek dzwoni. 80-letnia kobieta straciła ponad 6 tys. złotych

2017-05-13 22:50:51 (ost. akt: 2017-05-13 22:53:50)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Do policjantów zgłosiła się 80-letnia kobieta, która odebrała telefon od rzekomego wnuczka. Usłyszała chwytającą za serce historię, że wnuczek potrzebuje dużo pieniędzy, żeby uniknąć kary więzienia za spowodowania poważnego wypadku. Policjanci apelują o ostrożność – nigdy nie przekazujmy pieniędzy nieznanym osobom.

Do 80-letniej kobiety zadzwonił mężczyzna. Z rozmowy z nim wynikało, że jest wnuczkiem kobiety. Opowiedział seniorce historię o rzekomym wypadku. Żeby uniknąć kary pozbawienia wolności musiał zapłacić kilkadziesiąt tysięcy złotych. Historię telefonicznie potwierdził rzekomy policjant. Obaj podkreślali, żeby kobieta nikomu o tym nie mówiła, gdyż akcja ma pozostać tajemnicą.

W rezultacie 80-latka straciła ponad 6 tys. złotych swoich oszczędności i biżuterię.

Policjanci kolejny raz apelują o nieprzekazywanie pod żadnym pozorem pieniędzy obcym osobom. Jeżeli dojdzie do jakiejś niepokojącej rozmowy, odłóżmy telefon, nie kontynuujmy dyskusji, ponieważ dzwoniący chce uzyskać jak najwięcej informacji na nasz temat.

Pamiętajmy, że prawdziwi policjanci i przedstawiciele innych służb nigdy nie informują o swoich akcjach telefonicznie i nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy.

Apelujemy również do bliskich osób starszych. Ważne jest, aby uczulać ich na opisywane przestępcze techniki, z których korzystają oszuści. Można się z nimi umówić, aby kontaktowały się z Wami i pytały o radę, gdy mają wątpliwości.

Poza tym w każdej sytuacji budzącej podejrzenia należy skontaktować się z Policją. Funkcjonariusze na pewno sprawdzą każdy taki sygnał i być może uda się złapać oszustów na gorącym uczynku.

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages