Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Wioślarze i pływacy rozpoczęli sezon

2017-05-14 13:30:07 (ost. akt: 2017-05-14 13:54:27)

W miniony piątek 12 maja sportowcy z Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Ełku uroczystą ceremonią rozpoczęli tegoroczny sezon. Jak przyznają władze ośrodka, ten rok będzie dużym wyzwaniem.

Podobnie jak w ubiegłym roku, społeczność Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Ełku przywitała nowy sezon oficjalną uroczystością. W piątek 12 maja na boisku przy ośrodku zebrali się sportowcy i ich rodzice, trenerzy oraz władze MOS-u, by cieszyć się z rozpoczynającego się już na dobre okresu sportowych zmagań.

- Tak naprawdę sezon już się zaczął, bo nasi wioślarze i pływacy pierwsze występy mają już za sobą, ale w ubiegłym roku rozpoczęliśmy nową tradycję oficjalnego przywitania nowego sezonu i chcemy ją kontynuować cyklicznie - przyznaje dyrektor ośrodka, Andrzej Koc. - Cele w tym roku są takie, jak w latach ubiegłych - sportowcy ciężko trenowali, aby teraz móc zdobywać czołowe miejsca na ogólnopolskich i międzynarodowych imprezach. Nie mamy się czego wstydzić, bo wychowaliśmy już kilku mistrzów i mistrzyń świata, a nawet olimpijczyków. Życzę wszystkim naszym wychowankom sukcesów i udanego sezonu.

Do życzeń dołączył się wiceprezydent Ełku Artur Urbański oraz Bożenna Puławska, członek zarządu powiatu ełckiego, którzy byli na uroczystości otwarcia sezonu. Jak przyznaje Bożenna Puławska, ten rok może być pełen wyzwań dla sportowców, a to z powodu zmian, jakie szykują się w MOS-ie.

- Udało nam się pozyskać zewnętrzne środki na kompletną modernizację ośrodka. Przetargi ruszą już niedługo. Wyburzymy stary budynek MOS-u, a w jego miejsce powstanie nowoczesny obiekt z pełnym zapleczem potrzebnym młodym ludziom do trenowania na naprawdę najwyższym poziomie - zapowiada Bożenna Puławska. - Oznacza to, że w MOS-ie będzie trochę zamieszania, ale wszystko zmierza ku lepszemu.

Uroczystość podobnie jak rok temu rozpoczęła się odegraniem hymnu państwowego oraz podniesieniem flag na maszt. Obecny na uroczystości ksiądz poświęcił też nową łódź, która zasili szeregi sprzętu ośrodka.

Życzymy młodym sportowcom z Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego udanego sezonu!Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. #2245438 | 5.172.*.* 15 maj 2017 10:17

  Czas najwyższy obok wyścigu łodzi smoczych zorganizować wyścig łodzi święconych.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Ełczanka #2245347 | 5.172.*.* 15 maj 2017 08:00

  Niektórym wioślarzom przydałoby się parę godzin nauki kultury osobistej i lekcji pokory. Szczerze polecam.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. ŚWIECKIE PAŃSTWO. #2245112 | 176.221.*.* 14 maj 2017 19:46

  Czy nie da się zrobić czegoś bez księdza ? Ludzie, to jest jakiś obłęd. Dzieci i młodzież zaczynają sezon i pleban musi poświęcić. A jak nie poświęci to co? A jak jakieś dziecko jest innego wyznania to dlaczego nie było np. popa ? Panie Koc, rozumiem że jesteś pan' dobro wspólne' ale niech chociaż sport w tym mieście będzie świecki.

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages