Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

W drodze do dorosłości

2017-05-15 12:06:10 (ost. akt: 2017-05-15 12:06:00)

9 maja 2017 roku uczniowie klasy III b Szkoły Podstawowej nr 4 w Ełku uczestniczyli w spotkaniu autorskim zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Ełku.

Gościem była pani Marta Fox – pisarka i poetka. Jej twórczość obejmuje książki dla dzieci, młodzieży oraz dla dorosłych. Podczas spotkania uczestnicy słuchali fragmentów najnowszych książek pisarki: „Nikola zielona”, „Bartek wścieklica” i „Przybij piątkę”. Dzieci rozmawiały na temat zagadnień poruszonych w książkach, inscenizowały je. Budziło to wielkie zainteresowanie i poruszenie, bowiem były to sprawy dotyczące ich zachowań i relacji z kolegami oraz dorosłymi. Nie obyło się bez śmiechu i zaskoczeń, ale rozmowy, przede wszystkim, prowadziły do wskazania właściwych reakcji i sposobów postępowania.

W drugiej części spotkania można było zadawać pytania pani Marcie. Dzieci dowiedziały się, że pisarka zaczęła tworzyć w wieku 40 lat, że napisała ponad 40 książek. Pytały o inspiracje. Na to pytanie Marta Fox odpowiedziała, że jest uważną obserwatorką i to, co widzi w codziennym życiu podsuwa jej pomysły na kolejne historie opisywane w książkach. Przed wejściem na salę można było kupić książki pisarki i po zakończeniu spotkania otrzymać autograf. Wszystkie dzieci cierpliwie czekały na piękne wpisy. Ciekawe były zdobienia pierwszych liter imion – kwiaty, zawijasy, fantazyjne kształty. Nie zabrakło też pamiątkowego wpisu do książki z naszej szkolnej biblioteki, więc znowu powiększył się zbiór książek z autografem. Spotkanie było bardzo miłe, ciekawe i przyniosło dzieciom wiele niezapomnianych wrażeń.

W zasobach wypożyczalni dostępne są następujące książki Marty Fox: ,,Agaton – Gagaton: Jak pięknie być sobą”, ,,Firma Agaton – Gagaton: Wypróbuj bez szorowania”, ,,Zanim nadejdzie rozstanie” – wszystkie z dedykacją Czytelnikom ,,Czwórki”. J. Kossakowska

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: SP4

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages