Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Przedszkole? Najlepiej z angielskim

2017-05-17 09:03:36 (ost. akt: 2017-05-18 14:20:22) Artykuł sponsorowany

Najwyższa pora, by rodzice pomyśleli o zapisaniu swoich dzieci do przedszkola, by zaczęły swoja przygodę z edukacją. Jak zapewnić pociechom dobry start? Najlepiej od razu zaznajamiać je z językiem angielskim, który jest niezbędny do funkcjonowania w dzisiejszym świecie. W tym pomogą wychowawcy z Niepublicznego Przedszkola Językowego ABC Akademia Przedszkolaka.

Niepubliczna placówka ABC Akademia Przedszkolaka to nie tylko zwyczajne przedszkole dla maluchów. Tu dzieci mają szansę na oswojenie się z językiem angielskim. Złośliwi zapytają: "A czego może nauczyć się dziecko w wieku 3 lat?" Eksperci z całego świata nie mają wątpliwości i od lat powtarzają: im wcześniej wystawimy dziecko na kontakt z językami obcymi, tym łatwiej je przyswoją w przyszłości.

— Badania wykazują, że nie ma przeciwwskazań do rozpoczęcia nauki dowolnego języka obcego przez bardzo małe dzieci. Faktem też jest, że wczesna edukacja w tym zakresie znacząco wpływa na rozwój intelektualny, co w przyszłości bezpośrednio przyczynia się do wyższych wyników osiąganych w szkole — mówi Elżbieta Potapczyk, dyrektor przedszkola ABC Akademia Przedszkolaka — Dzieci, które bardzo wcześnie rozpoczęły naukę języka obcego, szybciej i efektywniej się uczą, a dodatkowo nie mają większych problemów z opanowaniem innych języków i mowy ojczystej.

Warto jednak wiedzieć, że samo rozpoczęcie nauki w wieku przedszkolnym nie gwarantuje cudów, zwłaszcza jeśli nauka zostanie przerwana. W żadnym innym przedmiocie nauki systematyczność i ciągłość nie ogrywają tak ważnej roli. Dlatego właśnie w przedszkolu ABC Akademia Przedszkolaka zajęcia po angielsku odbywają się 4 razy w tygodniu. W nauczaniu języka wychowawcy stosują programy edukacyjne, których celem jest wykorzystanie naturalnych cech dziecka, takich jak: dziecięca ciekawość i chęć poznania. Stąd liczne piosenki, wierszyki, rymowanki, scenki i rysunki.

—Śpiewamy po angielsku, przemycamy do zabawy wiedzę, dzięki czemu już 3 i 4 latki zaznajamiają się z podstawami gramatyki — dodaje Elżbieta Potapczyk.

Jak dodaje dyrektor Akademii, kontakt z językiem od najmłodszych lat całkowicie eliminuje tzw. barierę językową, czyli lęk przed posługiwaniem się językiem obcym.

— Młodzież czy dorośli, którzy zaczęli naukę w późniejszym wieku, często wstydzą się mówić, nawet jeśli świetnie opanują język. Problem ten znika, jeśli jesteśmy wystawieni na kontakt z angielskim od najmłodszych lat. Wyzbycie się tej "blokady" to rzecz bardzo ważna i przydatna w życiu.

Oczywiście - nie samym angielskim dzieci żyją. Oprócz zajęć językowych w formie zabawy 4 razy w tygodniu, ABC Akademia Przedszkolaka to placówka przedszkolna w pełnym tego słowa znaczeniu. Dzieci bawią się, ale także realizują program nauczania przedszkolnego, zdobywają nowe doświadczenia społeczne i umiejętność kontaktu z rówieśnikami, nauczycielami i innymi osobami dorosłymi. Często bawią się w przedszkolnym ogródku, wychodzą do parku, do Centrum Edukacji Ekologicznej, Ełckiego Centrum Kultury, Muzeum Historycznego oraz innych zaprzyjaźnionych instytucji.

— Korzystamy z pełnej oferty edukacyjnej i kulturalnej Ełku — przekonuje Elżbieta Potapczyk. — Pokazujemy dzieciom świat od najmłodszych lat. Myślę, że ogromną zaletą naszej Akademii jest jej kameralność. Grupy są małe, dzięki czemu wychowawcy mają szansę naprawdę dotrzeć do dzieci i zindywidualizować pracę z nimi. Rodzice często zauważają, że u nas maluchy aklimatyzują się błyskawicznie. Najczęściej jest tak, że już po 2-3 dniach znika problem tęsknoty za mamą, kiedy dziecko przekroczy próg przedszkola. To wielka ulga dla rodziców, którzy wiedzą, że ich dziecko jest szczęśliwe, pozostając w przyjaznym otoczeniu, a oni mogą spokojnie zająć się swoimi sprawami.

http://m.wm.pl/2017/05/orig/img-4736-387143.jpg

Kiedy zapisywać dziecko do przedszkola "ABC"? Jak najszybciej, bo ilość miejsc jest ograniczona. Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie internetowej przedszkola. Zachęcamy też do zajrzenia na stronę przedszkola na Facebooku.. Oczywiście dyrektor przedszkola zaprasza też na spotkania tych rodziców, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej. ABC Akademia Przedszkolaka (Ełk, ul. Targowa 18/20) otwarta jest od poniedziałku do piątku od godziny 6:30 do 17:00. Informacji można też zasięgnąć pod numerami telefonu: 603 526 098 oraz (87) 621 32 11.

Co najbardziej zainteresowani sądzą o akademii? Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku :)


Polub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages