Poniedziałek, 28 maja 2018. Imieniny Augustyna, Ingi, Jaromira

Książka wczoraj, dziś i jutro

2017-05-18 11:35:53 (ost. akt: 2017-05-22 11:34:57)

Autor zdjęcia: Archiwum SP4

Rozwój nauki i techniki przyniósł nowe technologie. Obok tradycyjnej książki papierowej pojawiły się e–booki, audiobooki, różne aplikacje na telefon, tablet itp. Raporty dotyczące czytelnictwa Polaków są nadal niezadowalające. Skłania to do refleksji i dyskusji.

15 maja 2017 roku w bibliotece odbyła się debata oksfordzka. W roli marszałka wystąpiła pani Bożena Merchelska, funkcję sekretarza objęła Aleksandra Szawrycka z kl. VIb, mówcami byli reprezentanci kół polonistycznych prowadzonych przez Panie: Beatę Dzierżanowską, Paulinę Stankiewicz, Grażynę Truszkowską i Monikę Wajda.

Debata toczyła się wokół określonych tez. „Strona Propozycji” przekonywała, że książka papierowa przejdzie do lamusa. Wiele argumentów przedstawili: Natalia Auron, kl. VIa, Karolina Kuczyńska, kl. VIb, Kamil Bernatowicz, kl. Vb i Kacper Sewastianowicz, kl. IVb. „Stronę Opozycji”, której teza brzmiała ,,Książka papierowa nie przejdzie do lamusa” reprezentowali: Patrycja Lipa, kl. VIa, Julia Tydman, kl. VIb, Eryk Makuch, kl. IVb i Kacper Wroczyński, kl. Vb. Wypowiadano się naprzemiennie, zgodnie z kulturą dyskutowania, rzeczowo i często emocjonalnie. Następnie głos zabrały Pani Iwona Adeszko – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Nasierowskiej w Ełku oraz Pani Wanda Wojnowska - dyrektor szkoły.

Ukoronowaniem debaty był moment głosowania. Publiczność, w gronie której byli Pani Marzena Kotylak z Oddziału dla Dzieci MBP, przybyli nauczyciele, członkowie I grupy Koła Przyjaciół Biblioteki oraz uczniowie klasy IVc, zdecydowała, czyje argumenty okazały się bardziej przekonywujące. Przy dwóch głosach wstrzymujących się wyłonienie zwycięskiej tezy zaskoczyło zebranych. Wynik okazał się remisem. Formuła debaty dała jej stronom możliwość rywalizacji za pomocą wyłącznie wagi argumentów, była znakomitą okazją do zabawy i nauki.

Bożena Merchelska, SP nr 4 w EłkuCzytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: SP4

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages