Koszykarki z SP 3 zagrały dla Henryka Sienkiewicza!

2017-05-18 11:41:43(ost. akt: 2017-05-18 11:43:33)

Autor zdjęcia: Danuta Tyszkowska

W sobotę, 13 maja w Szkole Podstawowej nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku odbył się VII Międzynarodowy Turniej Minikoszykówki Dziewcząt Rocznika 2005. Turniej zainaugurował cykl dorocznych imprez dedykowanych Patronowi Szkoły.
W turnieju uczestniczyły zespoły: UKS Trójka Ełk, Sdyshor 7 Grodno, Alytus SRC i Nenufar 5 Ełk. Wysoki poziom umiejętności dzieci , ich oddanie i „serce do walki” zapewniły kibicom ciekawe widowisko sportowe i wiele dobrych emocji.

Na szczególne wyróżnienie zasługują dziewczęta z Grodna, aktualne mistrzynie Białorusi, które bez trudu pokonały wszystkie drużyny i wygrały tegoroczny turniej. Drugie miejsce zajęły gospodynie - UKS Trójka Ełk, trzecie - Nenufar 5 Ełk, czwarte Alytus SRC.

Podczas uroczystego zakończenia turnieju dyrektor szkoły - Barbara Fedoruk - wręczyła zespołom pamiątkowe puchary, medale i dyplomy. Najlepsze zawodniczki w drużynie wyróżniono okolicznościową statuetką.

Szkołę Podstawową nr 3 w Ełku reprezentowały: Łopacka Weronika, Wnorowska Julia, Kaca Natalia, Głębocka Wiktoria, Kędzierska Julia, Rytelewska Alicja, Kowzon Gabriela, Danielewicz Izabela, Ejdys Aleksandra, Brodowska Martyna, Matys Oliwia. Trener – Danuta Tyszkowska.

Najlepsze zawodniczki zespołu:
1. Marija Miedwiediewa (Sdyshor 7 Grodno)
2. Alicja Rytelewska ( UKS TRÓJKA Ełk)
3. Paulina Łosiewska (UKS Nenufar 5 Ełk)

4. Alytus SRC

Uczniowski Klub Sportowy TRÓJKA serdecznie dziękuje wszystkim firmom i osobom za wsparcie naszej działalności, pomoc w organizacji turnieju i przyjazną dłoń w rozwijaniu sportowych pasji dzieci.

Źródło: Artykuł internauty