Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Ekoludki w Centrum Edukacji Ekologicznej

2017-05-18 11:44:49 (ost. akt: 2017-05-18 11:45:34)

Autor zdjęcia: Hanna Błyszczek

„O czym brzęczą pszczoły”?, grupa „Misie Lubisie z Miejskiego Przedszkola i Żłobka „Ekoludki mogła dowiedzieć się na zajęciach edukacyjnych w Centrum Edukacji Ekologicznej

17 maja grupa „Misie Lubisie” wybrała się do Centrum Edukacji Ekologicznej, aby zdobyć wiedzę na temat pszczół. Pani Maria Czekaj opowiedziała dzieciom o pszczołach, ich zwyczajach, potrzebach oraz ich znaczeniu dla przyrody i człowieka. Przedszkolaki mogły zobaczyć jak wygląda plaster miodu oraz wosk, który mogły dotknąć, powąchać. „Misie Lubisie” dowiedziały się jaka hierarchia panuje w ulu, kto jest najważniejszy. Wzbogaciły swój język o nowe słowa: robotnice, truteń, królowa, pasieka, miodarka, pszczelarz, plaster miodu, nektar.

Przedszkolaki poznały także budowę ula, wiedzą już , co to są plastry miodu i do czego służy miodarka. Dzieci zdobyły wiele cennych informacji o pszczelich produktach i ich walorach zdrowotnych. Oprócz zdobytej wiedzy dzieci wykonywały zakładkę do książek z elementów dotyczących tematu. Na koniec naszego pobytu Pani Maria zaprosiła nas do ogrodu, gdzie słuchaliśmy śpiewu ptaków oraz obserwowaliśmy pszczoły fruwające wokół uli. W drodze powrotnej do przedszkola podziwialiśmy uroki jeziora jak i otoczenie wokół. Była to bardzo udana wyprawa wnosząca wiele ciekawych zagadnień, w bardzo przystępny sposób opowiedziana przez Panią Marię.

H. Błyszczek, D. MarciszewskaCzytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: hannab

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages