środa, 23 maja 2018. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Noc Bibliotek 2017 w Zespole Szkół nr 1 w Ełku

2017-05-19 13:35:05 (ost. akt: 2017-05-19 13:52:15)

Mając na uwadze popularyzację czytelnictwa nie tylko wśród młodzieży szkolnej, ale także wśród mieszkańców Ełku, biblioteka szkolna Zespołu Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku wraz z uczniami i nauczycielami, podjęła wyzwanie realizacji projektu „Noc Bibliotek 2017”.

To projekt organizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji Narodowej, wspierający Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Noc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja, która w niekonwencjonalny sposób promuje czytelnictwo i biblioteki jako otwarte i dostępne instytucje kultury dla osób w każdym wieku.

3 czerwca chętne biblioteki w całej Polsce (na chwilę obecną jest zgłoszonych ponad 1200 bibliotek) upowszechniają w sposób innowacyjny czytelnictwo. Biblioteki publiczne, szkolne i inne łączą siły i czekają na czytelników z mnóstwem atrakcji – niecodziennych spotkań z literaturą i jej gwiazdami.

Projekt „Noc Bibliotek” zainteresuje osoby w każdym wieku. Jest o tyle ciekawy i interesujący, że porusza historię Ełku w wielu aspektach. Atrakcją i gratką dla miłośników słowa pisanego będą spotkania z pisarzami i poetami terenów naszego miasta. Tego wieczoru czekamy na czytelników z niebanalnym programem i superatrakcjami pod hasłem "Czytanie porusza".

Program spotkania:

— 16.00 Prezentacja multimedialna z przeprowadzonych wcześniej działań:
* motyw miasta w literaturze – historia Ełku,
* relacja z historycznego i literackiego spaceru po Ełku,
* relacja z warsztatów kulinarnych – dania mazurskie,
— 16.20 Opowieści o Ełku rodowitych Ełczan dotyczące: potraw regionalnych, historii szkoły, upowszechniania kultury na terenach ełckich, losów „dzieci wojny” terenów ełckich i in.
— 17.40. Wystąpienia pisarzy i poetów terenów ełckich, m.in. Pawła Arciszewskiego, Anety Zamojskiej, Walentyny Mikuć,
— 18.40 Prezentacja wystawy fotograficznej:
* literacki i historyczny spacer po Ełku z przewodnikiem – „Śladami pisarzy ełckich”,
* Ełk nocą,
* Ełk w pamięci mieszkańców – zdjęcia i albumy
— 19.00. Ełk „oczami uczniów” - prezentacja uczniowskich opowiadań i komiksów
— 19.20 Degustacja potraw charakterystycznych dla terenów ełckich
— 19.40. Czytanie fragmentów książek Siegfrieda Lenza i Wojciecha Bauera przez uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości.

Serdecznie zapraszamy do Zespołu Szkół nr 1 w Ełku przy ul. 11 Listopada 24 wszystkich mieszkańców Ełku i okolic, którzy chcą miło spędzić czas z historią miasta i żywym słowem. Projekt „Noc bibliotek 2017” odbędzie się 3 czerwca 2017 r. o godz. 16.00 w auli Zespołu Szkół nr 1 w Ełku.

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages