środa, 30 września 2020. Imieniny Geraldy, Honoriusza, Wery

Bezpłatne wykształcenie w przyjemnej atmosferze? Na Wydziale UWM w Ełku to pewne

2017-06-01 12:00:00 (ost. akt: 2017-06-01 23:18:46) Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: WSTiS UWM w Ełku

Czas podjąć życiową decyzję. Kandydaci na studentów do dyspozycji mają w naszym regionie wiele uczelni. Ale chyba żadna z nich nie oferuje tak atrakcyjnych warunków, jak Wydział Studiów Technicznych i Społecznych w Ełku Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Na UWM w Ełku to nie tylko szansa na zdobycie wykształcenia wyższego. To także okazja do studiowania na bardzo atrakcyjnych warunkach - ełcki wydział Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oferuje kilka bardzo ciekawych, przyszłościowych kierunków. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Uczelnia to idealna propozycja dla młodych, dopiero zaczynających swoją przygodę w poważnym świecie edukacji wyższej, ale także dla dorosłych, którzy chcą dokształcić się w danej branży.

Od lat WSTiS kojarzy się z wysokiej klasy kierunkiem administracji. Wybór akurat tej ścieżki jest bardzo przyszłościowy. Dlaczego? To wynika ze statystyk. Administracja rządowa i samorządowa w województwie warmińsko-mazurskim zatrudnia najwięcej pracowników ze wszystkich branż społecznych i gospodarczych. Administracja wszelkich rodzajów i odmian będzie się rozrastać – wbrew deklaracjom niektórych polityków. W dobrze funkcjonujących państwach urzędników jest znacznie więcej w proporcji do liczby mieszkańców, niż w Polsce. Chodzi o to, jak pracują urzędnicy i jak funkcjonują urzędy oraz inne instytucje. Powinni pracować doskonale. A Uniwersytet Warmińsko-Mazurski na Wydziale Studiów Technicznych i Społecznych w Ełku przygotowuje szkoli najlepszych specjalistów.

ks. prof. dr. hab. Wojciech Guzewicz: — To bardzo atrakcyjne studia. Studenci poznają prawo administracyjne, tajniki budżetowania oraz zarządzania, w tym kierowania zespołami pracowniczymi, podejmowania decyzji i rozwiązywania problemów. Zdobywają wiedzę o instytucjach polskich i unijnych, o prawach człowieka i obywatela, o opracowywaniu i wdrażaniu projektów społecznych i gospodarczych. Kształtują swoją kreatywność oraz etykę – niezbędną w pracy z ludźmi

Gdzie pracy mogą poszukiwać absolwenci? Spektrum możliwości jest bardzo szerokie. Administracja rządowa, samorządowa, służba cywilna, organizacje pozarządowe, a nawet prywatne przedsiębiorstwa, które coraz chętniej poszukują wykształconej kadry kierowniczej. WSTiS oferuje studia licencjackie I stopnia zarówno stacjonarne, jak i zaoczne - dla tych, którzy w dzień zajęci są pracą lub innymi obowiązkami.

http://m.wm.pl/2017/06/orig/img-4873-391369.jpg

Kolejnym kierunkiem, którego absolwent z całą pewnością nie będzie miał problemów z odnalezieniem zatrudnienia, jest geodezja i kartografia. To siedmiosemestrowe studia dla ludzi zdolnych i ambitnych, którzy chcą się wpisać w tę niszową, ale opłacalną branżę. Studia na geodezji i kartografii należą do najciekawszych w obszarze nauk technicznych. Student poznaje obok geodezji i kartografii takie bloki zagadnień, jak fotogrametria, teledetekcja, systemy informacji przestrzennej, gospodarka nieruchomościami. Uczy się obsługi bardzo nowoczesnych urządzeń technicznych oraz programów informatycznych. Zdobywa podstawy do wykonywania specjalistycznych prac z zakresu geodezji, gospodarki nieruchomościami oraz wyceny nieruchomości. Blok przedmiotów fakultatywnych daje studentom swobodę w organizowaniu własnego programu studiowania.

ks. prof. dr. hab. Wojciech Guzewicz: — Program studiów przewiduje praktyki zawodowe. Dają one możliwość poznania i zdobycia pracy w firmach geodezyjnych oraz jednostkach samorządu terytorialnego. Umożliwia to ubieganie się o uprawnienia zawodowe z zakresu geodezji i kartografii oraz wyceny nieruchomości. Dzięki temu absolwent będzie mógł podjąć samodzielną działalność gospodarczą.

Bardzo mocną stroną Wydziału Nauk Technicznych i Społecznych jest jego elastyczność. Co to oznacza? Że szansę na dokształcenie mają dosłownie wszyscy. Wielu ludzi w dzień zajętych jest obowiązkami. Ale praca i rodzina nie mogą być przeszkodą dla samorozwoju. Z takiego założenia wychodziły władze wydziału przy tworzeniu programu bezpłatnych zajęć popołudniowych dla dorosłych. Dla kandydatów plusem jest przede wszystkim to, że sami układają swój plan zajęć tak, aby nie kolidowały one z codziennymi obowiązkami. To daje niepowtarzalną szansę na poszerzenie kwalifikacji zawodowych i możliwości zatrudnienia, odkrywanie swojej własnej drogi zawodowej i nowych pasji i nawiązanie kontaktów z ludźmi, które mogą zaowocować w przyszłości.

Alina, studentka I roku: — WSTiS to przede wszystkim szansa dla mnie na wygodne ułożenie programu bezpłatnych zajęć w zależności od swoich potrzeb. Pracuję i mieszkam poza Ełkiem, dlatego popołudniowe wykłady to dla mnie jedyne wyjście. Cieszę się, że podjęłam decyzję, żeby zapisać się na wydział. Nie tylko kształcę się na ciekawym kierunku, który na pewno przyda mi się w mojej pracy, ale i poznaję coraz więcej interesujących ludzi, z którymi na pewno utrzymam kontakt po ukończeniu studiów.

Jarosław, student I roku: — Studiuję administrację na WSTiS UWM, bo pozwala mi na to organizacja zajęć. Mogę pracować i jednocześnie studiować, a dodatkowo weekendy mam wolne. Są to studia dziennie na renomowanym uniwersytecie, co w mojej ocenie jest bardziej prestiżowe, niż studiowanie na uczelni prywatnej. Zajęcia są ciekawe, dodatkową wartością są ludzie, których poznałem na roku. W tak krótkim czasie udało nam się jako grupa mocno ze sobą zżyć.

Co jeszcze oferuje Wydział Studiów Technicznych i Społecznych? Wykwalifikowaną kadrę wykładowców - zarówno naukowców teoretyków, jak i ludzi pracujących na co dzień w administracji rządowej i samorządowej. Możliwość uzyskania wysokich w porównaniu do innych uczelni państwowych stypendiów, zarówno socjalnego, pomostowego i naukowego, które nie wykluczają się wzajemnie. Stypendium socjalne wynosi 900 złotych. Przeliczane jest następująco: 900 złotych - dochód na osobę członka rodziny = kwota dofinansowania. Oprócz tego studenci liczyć mogą na bogaty program integracji społeczności akademickiej w postaci spotkań tematycznych, kół naukowych, czy juwenaliów oraz słynnej Kortowiady. Wartością dodaną jest też możliwość odbycia praktyk w największych, zaprzyjaźnionych instytucjach w całym regionie.

Rekrutacja rusza od 6 czerwca w systemie online na STRONIE UCZELNI. Z Wydziałem Studiów Technicznych i Społecznych UWM w Ełku możliwości są nieskończone. To, czy z nich skorzystasz, zależy tylko i wyłącznie od Ciebie.

http://m.wm.pl/2017/06/orig/unnamed-picture592ff458f3fa8-391463.jpgPolub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages