środa, 30 września 2020. Imieniny Geraldy, Honoriusza, Wery

Uczniowie z Woszczel na wycieczce w Warszawie

2017-05-23 13:40:42 (ost. akt: 2017-05-23 13:47:26)

W piątek, 19 maja 2017 r., w ramach projektów "Szkoła Wierna Dziedzictwu" i "Szkoła Przyjazna Rodzinie", nasi uczniowie wybrali się na wycieczkę do Warszawy.

Pierwszym punktem było zwiedzanie Muzeum Wojska Polskiego. Dwugodzinny spacer z przewodnikiem przybliżył uczestnikom historię związaną z kolejnymi władcami Polski, zmieniającym się na przestrzeni wieków uzbrojeniem naszego oręża, jego heroicznymi czynami i patriotycznymi zrywami. Niewątpliwą atrakcją dla chłopców były czołgi i samoloty, które wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród męskiej części zwiedzających. Dzieci uwieczniły tę wizytę, robiąc mnóstwo pamiątkowych zdjęć wyjątkowo cennych eksponatów.

Następnym przystankiem wycieczki było Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Uczniom przybliżono długą, sięgającą X wieku, historię Żydów na ziemiach polskich. Ogromne zainteresowanie wzbudziły multimedialne projekcje i interaktywne eksponaty, od których trudno było oderwać uwagę naszych gimnazjalistów. Jeszcze długo po zakończeniu zwiedzania uczniowie dzielili się uwagami, wymieniali spostrzeżenia, zwłaszcza te związane ze zwiedzaniem żydowskiej ulicy oraz galerii "Zagłada".

W drodze powrotnej dzieci opowiadały sobie wrażenia, pokazywały zdjęcia oraz zakupione pamiątki. Wyjątkowo usatysfakcjonowani, pełni przeżyć i wspomnień wszyscy wrócili do domów. Na pewno wspomnienia związane z wycieczką na długo pozostaną w pamięci naszych uczniów i będą przydatne na lekcjach historii.

Anna Jamrożek, Wioletta Łukaszewicz, Marzanna Bagińska


Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages