Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Rekreacja i integracja w Zespole Szkół nr 6 im. M. Rataja w Ełku

2017-05-24 13:27:01 (ost. akt: 2017-05-24 13:28:10)

Autor zdjęcia: ALICJA TRACICHLEB - SALIK

Od wiosny tego roku w Zespole Szkół nr 6 im. M. Rataja w Ełku podjęto szereg działań promujących Nordic Walking jako rekreację w zgodzie z naturą oraz integrujących uczniów szkoły i wychowanków internatu ze środowiskiem lokalnym.

W kwietniu i maju Alicja Tracichleb – Salik (wychowawca w internacie, instruktor Nordic Walking i turystyki kwalifikowanej o specjalności turystyka piesza nizinna) przeprowadziła w internacie cykl warsztatów NW, które zakończyły się 22.05.2017r. „NW wędrówką tropem naturalnej pielęgnacji urody”. Przewodnikiem po świecie ziół był p. Marcin Reman. Podczas 8-kilometrowego marszu po Ełku i okolicy uczestnicy poznali tajniki zbierania, przechowywania i używania ziół, które mają wpływ na poprawę naszego zdrowia i wyglądu. Spacer był też doskonałą okazją do integracji międzypokoleniowej – do udziału w nim zaproszono też członków Grupy Nordic walking-owy Ełk.

12 maja p. Salik rozpoczęła również cykl zajęć z podopiecznymi Warsztatów Terapii Zajęciowej w Ełku. Każdy z uczestników szkolenia ma swojego asystenta – ucznia kl. I Technikum Hotelarstwa. Młodzież pomaga gościom podczas rozgrzewki i instruktażu prawidłowego chodzenia. Dzięki asystentom udała się m.in. nauka kroku naprzemiennego. Następne zajęcia zaplanowane są na 30.05.2017r. Cykl zajęć z podopiecznymi WTZ ma zakończyć się na początku czerwca wspólną „NW wędrówką po Ełku i okolicach”.Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: AlicjaTS

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages