Niedziela, 26 stycznia 2020. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

„Konkurs międzygrupowy w „Ekoludkach” - „Co o ogrodzie wiedzą przedszkolacy”.

2017-05-29 10:25:33 (ost. akt: 2017-05-29 10:26:15)

Autor zdjęcia: Magda Kosak

W dniu 19 maja w grupie 3-latki 1 „Tygryski” oraz 3-latki 2 „Muchomorki” został zorganizowany konkurs międzygrupowy „Co o ogrodzie wiedzą przedszkolacy?”, w ramach realizacji projektu ekologicznego, współfinansowanego przez Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku.

Maluchy opisały aktualną porę roku, wysłuchały wiersza, odpowiadały na pytania dotyczące ogrodu, rozwiązywały zagadki, odgadywały nazwy roślin ogrodowych oraz smakowały świeże rośliny i zioła. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat ogrodu, wymieniły: jakie prace wykonuje się w ogrodzie wiosną, jakie są potrzebne narzędzia do tych prac i w jaki sposób się z nich korzysta, co potrzebne jest roślinom aby pięknie rosły i jak dbamy o rośliny w naszym ogrodzie. Rozwiązywanie zagadek o narzędziach ogrodniczych cieszyło się dużym zainteresowaniem, dzieci wskazywały właściwy obrazek i pokazywały ruchem czynności wykonywane przy użyciu danego narzędzia ogrodniczego, zwracając szczególną uwagę na bezpieczne posługiwanie się nimi. Następnie przedszkolaki odgadywały nazwy roślin, kierując się ich wyglądem lub smakiem: rabarbar, fasola, lubczyk, mięta, stewia, tymianek, oregano, melisa, tulipan, niezapominajka, zawilec, smagliczka, stokrotki, szafirki. Dwie grupy doskonale poradziły sobie z zadaniem uzyskując taką samą ilość punktów.

Przyroda jest dla dziecka w wieku przedszkolnym najbardziej dostępnym i niewyczerpanym źródłem przeżyć, wiedzy i działań, wpływa na wielostronny rozwój małego dziecka i ciągłe wzbogacanie jego osobowości. Dzieci powinny mieć jak najwięcej okazji do tego, by obserwować przyrodę, wykonywać doświadczenia i eksperymenty przyrodnicze, a więc poznawać ją wszystkimi zmysłami oraz poprzez własną aktywność badawczą.

Anna Mścichowska, Magda KosakCzytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Kosak3

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages