Piątek, 25 maja 2018. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Szkolny Klub Kodowania

2017-05-29 10:31:10 (ost. akt: 2017-05-29 10:35:27)

Autor zdjęcia: Krystyna Michałowska

Na warsztatach uczniowie, min. tworzyli program do sterowania Finchem - robotem wyglądającym jak niewielka płaszczka na kółkach.

Dzięki udziałowi w projekcie „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę” realizowanym przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy YouthSpark i objętym patronatem Ministerstwa Cyfryzacji, Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, w listopadzie 2016 roku odbyły się w naszej szkole warsztaty z kodowania, które poprowadził pan Marcin Joka - programista i współtwórca Photona.

Przygoda z kodowaniem w naszej szkole się jednak nie skończyła. Oprócz tradycyjnych lekcji, tzn. zajęć komputerowych, na których realizowane są tematy związane z kodowaniem, odbywają się zajęcia pozalekcyjne w ramach Szkolnego (Lokalnego) Klubu Kodowania. Biorą w nich udział dziewczynki i chłopcy w wieku 11-13 lat. Chłopcy posiadają większe doświadczenie w zakresie kodowania, dlatego też uczą dziewczynki, które jeszcze nie potrafią programować robotów. Członkowie klubu świetnie się bawią i uczą kodując z wykorzystaniem komputera lub bez niego (wykorzystując karty czy planszę przez siebie wykonane oraz strony powiązane tematycznie z kodowaniem).

Obecnie jesteśmy w posiadaniu pięciu robotów Finch, które sukcesywnie są wykorzystywane na piątkowych spotkaniach Szkolnego Klubu Kodowania. Roboty zostały nam wypożyczone na okres dwóch miesięcy. W związku z tym mamy pewne plany, ale o tym następnym razem.

Filmik z zajęć Szkolnego Koła Kodowania dostępny jest na https://youtu.be/Q3KOJuesxrg

Michałowska Krystyna, opiekun Szkolnego Klubu Kodowania w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w ProstkachCzytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: szkolnedziałania

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages