Czwartek, 2 lipca 2020. Imieniny Kariny, Serafiny, Urbana

Prezydent Andrukiewicz odebrał Złoty Krzyż Zasługi od Andrzeja Dudy

2017-05-30 12:00:00 (ost. akt: 2017-05-30 14:02:05)

Autor zdjęcia: UM Ełk

„Za szczególne zasługi w działalności społecznej i samorządowej oraz na rzecz społeczności lokalnej” Złotym Krzyżem Zasługi został uhonorowany prezydent miasta Tomasz Andrukiewicz. Jak mówi włodarz, to wyróżnienie nie tylko dla niego, ale dla wszystkich ełczan.

Za nami Dzień Samorządu Terytorialnego. Z tej okazji Prezydent RP Andrzej Duda nadał odznaczenia państwowe włodarzom powiatów, miast i gmin, zasłużonym w działalności na rzecz rozwoju samorządu terytorialnego w Polsce. Podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim, odznaczone zostały 42 osoby. Jedną z nich był prezydent Ełku, Tomasz Andrukiewicz. Włodarz miasta z rąk Andrzeja Dudy odebrał Złoty Krzyż Zasługi „Za szczególne zasługi w działalności społecznej i samorządowej oraz na rzecz społeczności lokalnej”.

Przed wręczeniem nagród głowa państwa wygłosiła przemówienie. W nim Andrzej Duda zaznaczał, że istotnym zadaniem władzy centralnej jest tworzenie warunków umożliwiających samorządom lokalnym rozwój w różnych obszarach życia gospodarczego i społecznego oraz wykorzystywanie posiadanego potencjału. Podkreślał, że celem proponowanych i wprowadzanych w kraju zmian jest m.in. podniesienie poziomu jakości życia mieszkańców poszczególnych obszarów Polski oraz zwiększenie liczby miejsc pracy i wzrost wynagrodzeń.

Podczas uroczystości 29 maja w Pałacu Prezydenckim, odznaczone zostały 42 osoby. „Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski” Andrzej Duda uhonorował 9 osób, „Złoty Krzyż Zasługi” otrzymało 18 osób, natomiast „Srebrny Krzyż Zasług” - 15. Prezydent Andrukiewicz odbierając odznaczenie podkreślał, że traktuje to wyjątkowe odznaczenie, jako przyznane wszystkim mieszkańcom Ełku.

— To mieszkańcy naszego miasta każdego dnia zgłaszając swoje pomysły czy propozycje działania, aktywnie współzarządzają miastem. Jestem dumny, że powierzyli mi zarządzanie swoimi sprawami i że ufają mi w kierowaniu Ełkiem — mówi Tomasz Andrukiewicz. — Przyznam, że byłem mile zaskoczony odznaczeniem.

Prezydent Andrukiewicz był jedynym samorządowcem z województwa warmińsko-mazurskiego wyróżnionym w tym roku Złotym Krzyżem Zasługi. To już drugie odznaczenie, które prezydent miasta przyjął od głowy państwa. Trzy lata temu włodarz otrzymał Srebrny Krzyż Zasługi za działalność na rzecz społeczności lokalnej. Warto dodać, że to nie jedyna nobilitacja, jaka trafiła w minionych dniach do gospodarza Ełku. W ubiegłym tygodniu Tomasz Andrukiewicz odebrał W Gdyni wyróżnienie w V edycji rankingu "Perły Samorządu" prowadzonego przez Dziennik Gazetę Prawną. Nagroda została przyznana w kategorii "Gmina Miejska do 100 tys. mieszkańców", w której prezydent Ełku zajął 4. miejsce.

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (12) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ełczanka #2256779 | 213.241.*.* 31 maj 2017 16:18

  Również gratuluję, uważam, że świetnie Pan pełni swoje kadencje a to jak miasto się zmieniło w przeciągu kilku lat jest wręcz szokujące. Pozdrawiam i trzymam kciuki za dalsze plany!

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Duda czy Dupa? #2256505 | 46.113.*.* 31 maj 2017 11:01

  Od tego dudy z debilowatym usmiechem nic sie nie bierze.

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. złoty cielec #2256254 | 89.228.*.* 30 maj 2017 21:46

   od dudusia bym nie wziął!

   Ocena komentarza: warty uwagi (14) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. adam #2256097 | 83.31.*.* 30 maj 2017 17:31

    Panie Prezydencie gratulacje od większości Ełczan którzy widzą pana wieloletnią pracę dla miasta .Są i tacy ja USU którym nic w życiu nie wyszło a to co wypisuja to wszystko na co ich stać

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. I S #2256041 | 83.9.*.* 30 maj 2017 16:03

     Gatuluję!! Zasłużył.Miasto najładniejsze w województwie to jego zasługa.

     ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

     Pokaż wszystkie komentarze (12)

     Zagraj w GRY.wm.pl

     • Goodgame Empire
     • Goodgame Big Farm
     • Goodgame Poker
     • Shadow Kings - The Dark Ages