Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

"Dziewiątka" obchodziła jubileusz

2017-05-31 12:00:00 (ost. akt: 2017-05-31 12:07:27)

W ubiegłym tygodniu nauczyciele, uczniowie oraz ich rodzice obchodzili jubileusz 25-lecia istnienia Szkoły Podstawowej nr 9 w Ełku. "Dziewiątka" w ciągu ćwierćwiecza działalności wychowała już całe pokolenie ełczan.

Szkoła Podstawowa nr 9 w Ełku powstała w 1992 roku, kiedy os. Konieczki nie było jeszcze tak rozrośnięte, jak dzisiaj. Od początku jej istnienia dyrektorem jest Andrzej Zdanowski. To on w miniony piątek prowadził uroczystość jubileuszową, na której zjawili się nauczyciele, dyrektorzy innych ełckich szkół, władze miasta, księża, uczniowie oraz ich rodzice. Uroczysty apel był okazją do przemówień i podziękowań.

— Przez te 25 lat "dziewiątka" wypuściła w świat około 3000 absolwentów. Niesamowicie jest mieć świadomość, że ludzie którzy kiedyś uczyli się tutaj, dzisiaj wysyłają do nas swoje dzieci — mówił dyrektor Andrzej Zdanowski. — Pracowało tu łącznie około 200 nauczycieli, dla społeczności ełckiej oświaty nasza szkoła też jest dużym kawałkiem historii. Najpierw byliśmy podstawówką 8-klasową, później 6-klasową, teraz znów wracamy do starego systemu. Oczywiście nie zawsze było różowo, musieliśmy często stawiać czoła wielu problemom, ale zawsze udawało nam się wyjść obronną ręką. Choć prowadzę "dziewiątkę" od 25 lat, przyznam szczerze, że czuje w sobie jeszcze wiele energii i cały czas chce mi się pracować.

Właśnie w Szkole Podstawowej nr 9 swoje pierwsze kroki jako nauczyciel stawiał Artur Urbański, zastępca prezydenta miasta.

— W 1992 roku jako nauczyciel tuż po studiach szukałem pracy, poznałem wtedy dyrektora Zdanowskiego, który pozwolił mi uczyć w swojej szkole. Pracowałem tutaj kilka ładnych lat, zawsze świetnie wspominam ten czas — ocenia wiceprezydent Ełku. — Przez ten czas miałem okazję obserwować jak szkoła rozwija się, jak dojrzewa budynek, nauczyciele oraz uczniowie. Wszyscy ci, którzy kiedykolwiek mieli styczność z SP9, z pewnością zgodzą się, że ta szkoła ma swój klimat i uczniowie mocno się z nią identyfikują.

Patronem szkoły jest św. Jan Paweł II. Dlatego podczas jubileuszowej uroczystości rolę patrona w wychowaniu młodych pokoleń ełczan podkreślał bp. Romuald Kamiński.

— Sądzę, że bardzo wiele z tego, co reprezentuje patron, w tej szkole jest czynione — przekonywał bp. Kamiński. —To jest ogromnie ważne dla społeczności oświatowej, dla rodzin, dla całego miasta, żeby czerpać wzorce z największych i najmądrzejszych ludzi. A takim z pewnością był św. Jan Paweł II.

Podczas uroczystego apelu przedstawiciele szkoły, miasta i uczniów wieszali na drzewie wspomnień jabłka z wypisanymi ważnymi dla historii szkoły wydarzeniami. Na drzewie znalazło się m.in. jabłko przedstawiające pierwszy szkolny dzwonek - 2 kwietnia 1992 roku.Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages