Piątek, 25 maja 2018. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Perełki gościły panią policjantkę

2017-06-02 13:09:50 (ost. akt: 2017-06-02 13:10:52)

Autor zdjęcia: Elżbieta Wysocka

30 maja 2017roku na zaproszenie Małgorzaty Polcyn, do dzieci z grupy V i III ,,Gumisie” przyszła pani policjantka st.post. Agata Kuligowska de Nałęcz z Komendy Powiatowej Policji w Ełku. Tematem przewodnim było bezpieczeństwo dzieci w czasie wakacji.

W trakcie wakacji szczególnie ważne jest, aby najmłodsi wypoczęli i wrócili do swoich domów bezpiecznie. Wiele dzieci spędza wakacje w domu, często bez opieki dorosłych. W grupie rówieśników nie trudno o nieodpowiedzialne i nieprzemyślane zabawy, które mogą skończyć się tragicznie. Dlatego podczas spotkania, które odbyło się w Miejskim Przedszkolu ,,Perełka” policjantka przybliżyła dzieciom ogólne zasady właściwego zachowania w miejscu spędzania wolnego czasu, zasady bezpieczeństwa na drogach. Pani Agata przestrzegała dzieci przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk, rozpalaniem ognisk, organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach. Dzieci dowiedziały się, że należy bezwzględnie zapinać pasy bezpieczeństwa oraz podróżować w samochodzie w dostosowanym foteliku.

Dzieci przypominały jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię. Policjantka przypomniała o korzyści noszenia odblaskowych ubrań, butów i kamizelek. Przedszkolaki usłyszały również jak zachować się podczas spotkania osoby obcej, a także w czasie kontaktu z nieznajomym psem. W związku z tym ,że wakacje to czas spędzony nad wodą , pani Agata nawiązała do bezpiecznego zachowania się podczas zabaw nad jeziorem , nad morzem, przypomniała zasady bezpieczeństwa podczas kąpieli. Dzieci również mogły dowiedzieć się jak należy ubrać się ,kiedy wybieramy się na rower.

Serdecznie dziękujemy Pani Agacie Kuligowskiej za poświecenie czasu na spotkanie z naszymi przedszkolakami. Zapraszamy częściej do naszego przedszkola!

Małgorzata PolcynCzytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: perelka

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages