Niedziela, 26 stycznia 2020. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Targi pracy to klucz do sukcesu

2017-06-08 08:00:00 (ost. akt: 2017-06-08 08:27:44)

Autor zdjęcia: Kamil Mróz

Za nami już siódma edycja "Ełckich Targów Pracy" organizowanych przez MCK Ochotnicze Hufce Pracy w Ełku. Miniona środa była okazją dla młodych ludzi do zapoznania się z lokalnym, ale też zagranicznym rynkiem pracy. W ciągu dnia przez ełcką filię Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania przewinęły się setki osób, które chcą rozpocząć karierę zawodową.

W środę 7 czerwca młodzi ludzie mieli okazję do zapoznania się z wieloma aspektami szeroko pojętej kariery zawodowej. W ełckiej filii Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania odbyły się "Ełckie Targi Pracy". To już siódma edycja tego ciekawego wydarzenia. Ciekawego dlatego, że młodzież ma okazję do porozmawiania osobiście z pracodawcami, którzy być może w przyszłości będą wypłacać im wynagrodzenie.

Zapoznanie się z aktualnymi ofertami pracy to nie jedyne, co mogli robić uczestnicy. Podczas tegorocznej edycji targów odbyły się również wielotematyczne warsztaty. Specjaliści rozmawiali z chętnymi m.in. o pierwszej pracy, a także o tym, od czego zacząć karierę. Poruszono też ważny temat - czy warto studiować, czy raczej od razu startować z własnym pomysłem na biznes. Wszyscy mieli także okazję do przejścia kursu pomocy przedmedycznej. Młodzież mogła także porozmawiać z młodymi przedsiębiorcami, którzy mimo małego doświadczenia osiągnęli sukces na rynku.

Podczas targów wielu uczestników skorzystało też z indywidualnych konsultacji. Specjaliści rynku pracy, doradcy EURES, pośrednicy oraz pracownicy PIP rozmawiali z każdym kandydatem, który chciał dowiedzieć się czegoś więcej o swoich możliwościach.

— Jestem bardzo zadowolona z rozmowy z doradcą zawodowym. Wiedziałam już wcześniej, że po zakończeniu nauki będę chciała założyć własną, małą firmę. Doradca tłumaczył mi, że to niełatwe, ale przy odpowiedniej determinacji i znajomości możliwości dofinansowania, może się udać — mówi Magda, ełcka uczennica.

Dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Olsztynie zaznacza, że po pomoc do doradców młodzi ludzie mogą zgłaszać się w każdym czasie.

— Jedyne, co jest potrzebne, to chęć pracy — mówi Marek Obrębski. — Nie zawsze młodzi ludzie wiedzą, jak dobrze wystartować ze swoimi karierami. W takich przypadkach nasi doradcy zawsze będą służyć pomocą. Targi pracy to moim zdaniem dobra inicjatywa. Trzeba docenić postawę zarówno pracodawców, jak i młodych ludzi, którzy nie idą przykładem swoich mniej ambitnych kolegów i nie siedzą w domu, zamiast szukać porządnej pracy. O tym, że to potrzebna w Ełku i w innych miastach impreza świadczy fakt, że od tylu lat pracodawcy i doradcy chętnie pomagają nam w organizacji targów.

Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Ełku Tomasza Andrukiewicza. Patronem medialnym VII Ełckich Targów Pracy były Rozmaitości Ełckie.Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages