Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Uczniowie z „Trójki” zdobywają odznakę „Turysty Przyrodnika”

2017-06-07 13:09:13 (ost. akt: 2017-06-07 13:11:52)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku

Czterdziestka dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ełku podczas pobytu w „Zielonej Szkole” w Mikoszewie zdobywała odznakę „Turysty Przyrodnika”. Wyjazd trzecioklasistów był nagrodą za ich udział w trzyletnim programie szkolnym „Mały Turysta Przyrodnik” - realizowanym od 2014 r.

W klasie pierwszej uczniowie poznawali Ełk i najbliższe okolice, w drugiej Podlasie, Warmię i Mazury, a w bieżącym roku szkolnym Pomorze. Głównym celem programu było ukazanie dzieciom piękna ojczystej przyrody, kształtowanie postaw proekologicznych oraz zdobycie odznaki PTTK „Turysta Przyrodnik”.

Dzięki wycieczkom pieszym i autokarowym uczniowie mieli okazję poznać specyfikę krajobrazu Pomorza, a także historię, kulturę i codzienne zajęcia tamtejszej ludności.

W Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku nasi mali turyści zwiedzili: Bunkier TOW Gryf Pomorski, Dom Sybiraka, Dom do góry nogami, Kaszubski Świat Bajek i Największy koncertujący fortepian świata.

W Rezerwacie Ptactwa Wodnego „Mewia Łacha” oprócz wielu gatunków żyjących tam ptaków dzieci poznały bogaty świat roślinności wydmowej oraz dowiedziały się wielu ciekawostek o bytujących tam wydrach, bobrach i chętnie goszczących na mikoszewskich plażach fokach.

W Parku Owadów w Jantarze na uczestników czekały olbrzymie rzeźby owadów oraz żywe owady z różnych stron świata, o których można było dowiedzieć się wielu faktów z ich życia. W Parku Owadów dzieci zobaczyły również gabloty z chrząszczami, motylami oraz cyklem rozwojowym jedwabnika.

Po zajęciach edukacyjnych, mimo kapryśnej pogody, dzieci spędzały czas wolny na świeżym powietrzu. Uczestniczyły w zajęciach integracyjnych i rekreacyjno-sportowych takich jak: gry terenowe, zabawy przy muzyce, strzelanie z łuku, budowanie zamków z piasku i zbieranie bursztynów.

Na zakończenie pobytu w Mikoszewie zorganizowano uczniom pożegnalne ognisko z pieczeniem kiełbasek, podczas którego wręczono laureatom różnych konkursów nagrody rzeczowe, a wszystkim uczestnikom „ Zielonej Szkoły” – legitymacje i odznaki PTTK „ Turysta Przyrodnik” .

W drodze powrotnej, dodatkową atrakcją było zwiedzanie z przewodnikiem Zamku w Malborku. Wszystkie dzieciaki wróciły do Ełku zadowolone, bogatsze w wiedzę i doświadczenie, z głową pełną wrażeń i pięknym uśmiechem dla stęsknionych rodziców.

Wyjazd do Mikoszewa w ramach grantów miejskich finansowo wspierał Samorząd Miasta Ełku. Jego organizatorem był UKS TRÓJKA EŁK.

Ada Lewandowska i Ewa MarcińczykCzytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sp3elk

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages