Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

EKOLUDKI NA PIKNIKU MUNDUROWYM

2017-06-11 23:19:36 (ost. akt: 2017-06-11 23:20:11)

Autor zdjęcia: Dorota Marciszewska

8czerwca „Misie Lubisie” z Miejskiego Przedszkola i Żłobka „Ekoludki” wzięły udział w Pikniku Mundurowym zorganizowanym przez Emilię Szmitko przy współpracy z Centrum Edukacji Mundurowej.

8 czerwca na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków, ponieważ w jednym miejscu mogły zobaczyć różne służby mundurowe takie jak: Straż Miejska, Policja, służby leśne, wojsko, ratownicy medyczni, Straż Pożarna. Dzieci podczas Munduriady miały okazję dowiedzieć się na czym polega praca ratownika medycznego, żołnierza, policjanta, strażnika leśnego. Na początku „Misie Lubisie” wraz z innymi przedszkolakami uczestniczyły w musztrze. Dla przedszkolaków była przygotowana Munduriada, czyli Mini Olimpiada podczas, której „Misie Lubisie” zdobywały punkty, aby potem otrzymać dyplom ukończenia Munduriady.

Dzieci brały udział w wielu konkurencjach takich jak: rzut granatem, bieg z karabinem, , przeskoki przez ławeczkę, slalom, turlanie się na macie, przechodzenie przez tunel, przenoszenie jajka na łyżce. Z każdym zadaniem, nasze „Misie Lubisie doskonale sobie poradziły. Po zdobyciu odpowiedniej liczby punktów grupa zatrzymała się przy wozie strażackim, gdzie dzieci mogły wejść na niego popatrzeć, zadać pytania strażakom. Ratownicy medyczni natomiast pokazali dzieciom jak należy udzielić pierwszej pomocy i o jakich numerach powinni pamiętać wzywając pomocy. Naszych przedszkolaków, nie tylko chłopców ale i dziewczynki bardzo zainteresował sprzęt wojskowy, gdzie żołnierze pokazali różne rodzaje karabinów, jak należy je trzymać, jak strzelać. Dzieci choć przez chwilę mogły poczuć się małymi żołnierzami . Na koniec dzieci wzięły udział w pokazie samoobrony, mocno kibicując zawodnikom. Był to mile spędzony czas przez naszych przedszkolaków

H. Błyszczek, D. MarciszewskaCzytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages