Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Aktywne wakacje – obóz militarny „Silna Wola”

2017-06-19 10:45:00 (ost. akt: 2017-06-19 10:44:30)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Zbliżają się wakacje, które można spędzić bardzo aktywnie. Gmina Ełk proponuje we współpracy z Jednostką Strzelecką 1007 Ełk Związku Strzeleckiego „STRZELEC” – Organizacją Społeczno-Wychowawczą im. płk. Mariana Sołtysiaka ps. Barabasz udział w obozie survivalowo-militarnym „Silna Wola” w Sajzach.

Obóz skierowany jest do dzieci i młodzieży z Gminy Ełk jako działanie z zakresu profilaktyki przeciwdziałania uzależnieniom i przemocy.

– W tym roku proponujemy młodzieży z naszej gminy dwa turnusy, pierwszy w terminie od 5 do 14 sierpnia, a drugi od 17 do 26 sierpnia – mówi Tomasz Osewski, wójt gminy Ełk. – Udział w obozie jest bezpłatny, bowiem koszty jego organizacji pokrywa gmina Ełk. W koszt wliczone jest m.in. zakwaterowanie, wyżywienie, program, opieka doświadczonej kadry, ubezpieczenie NNW, mundur plus obuwie, transport. Uczestnicy we własnym zakresie muszą przygotować m.in.: śpiwór, latarkę, mały plecak, strój do zajęć terenowych i sportowych, przybory do szycia, płaszcz przeciwdeszczowy, strój kąpielowy.

– Uczestnictwo młodego człowieka w obozie survivalowo-militarnym pozwoli poczuć namiastkę tego, czym jest służba wojskowa – mówi Cezary Kasprzak z Jednostki Strzeleckiej 1007 Ełk Związku Strzeleckiego „STRZELEC”. – Obóz będzie także doskonałą okazją do nauki udzielania pierwszej pomocy. W czasie obozu duży nacisk będziemy kładli na naukę współdziałania, na braterstwo.

Organizacja obozu ma na celu wspieranie działań i inicjatyw promujących trzeźwy i bezpieczny sposób spędzania czasu oraz promocję sportu i zdrowia poprzez upowszechnianie zdrowego stylu życia, wspomaganie prawidłowego procesu rozwoju fizycznego i psychicznego.

Zgłoszenia i informacje: Centrum Usług Wspólnych Gminy Ełk, przy ul. T. Kościuszki 28A w Ełku. Ilość miejsc ograniczona. O zakwalifikowaniu uczestników decyduje kolejność zgłoszeń.

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages