Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Po raz pierwszy na festiwalu Filmoteki Szkolnej w Warszawie

2017-06-16 12:00:00 (ost. akt: 2017-06-16 12:02:20)

Autor zdjęcia: Krystyna Michałowska

„Istniejemy tylko w tym, co robimy” Federico Fellini

W dniach 12-13 czerwca 2017 roku odbywał się w Warszawie 8 festiwal Filmoteki Szkolnej podsumowujący działania nauczycieli i ich uczniów podjęte w roku szkolnym 2016/2017 w ramach projektu Filmoteka Szkolna. Akcja ! Jego organizatorami byli: Filmoteka Narodowa, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Warszawska Szkoła Filmowa i Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Uczestnikami festiwalu byli głównie młodzi ludzie – uczniowie szkół w różnych częściach Polski -, którzy przybyli do Warszawy po to, aby wymienić się doświadczeniami zdobytymi w trakcie realizacji projektów filmowych. Niewątpliwym atutem festiwalu okazała się możliwość spotkania się z aktorami, reżyserami i krytykami filmowymi.

Pierwszego dnia festiwalu odbyły się wizyty studyjne do różnych miejsc w Warszawie. Jeszcze tego samego dnia - tuż po zakończeniu warsztatów - odbyła się uroczysta gala w kinie Iluzjon Filmoteki Narodowej. Złożyły się na nią: pokaz spotów i wręczenie nagród w konkursach. Po kolacji odbyła się projekcja filmu „Komunia” w reżyserii Anny Zameckiej i spotkanie z autorką zdjęć do tego filmu - Małgorzatą Szyłak. Drugi dzień upłynął na warsztatach, wspólnych rozmowach i wymianie doświadczeń.

Grupa Prostkowianek ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II z Prostek realizująca projekt „Prostkowianki w akcji” oficjalnie została uznana za zwyciężczynię ścieżki grywalizacyjnej w projekcie Filmoteka Szkolna. Akcja! w roku szkolnym 2016/2017. Podczas uroczystej gali przedstawicielkom grupy: Niedzielewskiej Julii, Sokół Dominice i Zawalich Julii wręczono dyplom oraz nagrody rzeczowe. Podkreślono różnorodność działań grupy i jej ogromne zaangażowanie w realizację projektu oraz nagrodzono brawami. Dziewczynki stały się niczym gwiazdy festiwalu.
Wspaniała i radosna atmosfera towarzyszyła uczestnikom festiwalu przez cały czas.

Zdjęcia (oprócz pięciu wykonanych przez p. Pawła Zakrzewskiego) pochodzą ze zbioru prywatnego opiekuna grupy Prostkowianki.
Spot przygotowany przez Prostkowianki można obejrzeć klikając na link do spotu

Michałowska Krystyna, Opiekun grupy Prostkowianki


Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: szkolnedziałania

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages