Sobota, 26 maja 2018. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Wtorkowe "poczytanki" w Ekoludkach

2017-06-16 12:03:55 (ost. akt: 2017-06-16 12:04:16)

Autor zdjęcia: Dorota Marciszewska

W ramach realizacji akcji czytelniczych w MPiŻ”Ekoludki”, miały miejsce wtorkowe „poczytanki” dla dzieci w grupie 5-latki 1, które prowadziła nasza absolwentka Oliwia Witanowska, uczennica Szkoły Podstawowej Nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi.

Kontakt z żywym słowem wyparła telewizja i internet, których narzędziem jest nie język lecz obraz. W dzisiejszym świecie książka nie jest dla dzieci ani jedynym źródłem informacji, ani głównym źródłem rozrywki. Robimy zatem wszystko, by nasze przedszkolaki nie dorastały w ubogim językowo środowisku. Książki są źródłem niewyczerpalnych wrażeń, przeżyć i wzruszeń. Wzbogacają słownik dziecka, rozwijają zainteresowania, pomagają dzieciom w wieku przedszkolnym w przyswajaniu pewnych treści programowych. Bajki są nośnikami ważnych, uniwersalnych wartości moralnych. Czytanie ich uczy najmłodszych odróżniania dobra od zła.

W ramach realizacji akcji czytelniczych w MPiŻ”Ekoludki”, miały miejsce wtorkowe „poczytanki” dla dzieci w grupie 5-latki 1, które prowadziła nasza absolwentka Oliwia Witanowska, uczennica Szkoły Podstawowej Nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi.

Codzienne czytanie przyzwyczaiło przedszkolaków do kontaktu z książką. Dzieci w trakcie tych spotkań nie tylko słuchały odpowiednio dobranych tekstów czytanych bajek, wierszy czy opowiadań, lecz także miały możliwość wykonania rysunków, ilustracji, wycinanek, śpiewania poznanych piosenek a także zabaw w inscenizowanie znanych z książek treści. Dziewczynki mogły wcielić się w rolę Kopciuszka czy Śnieżki. Rozwijały własną aktywność, spostrzegawczość, pamięć, umiejętność kojarzenia faktów.

Dodatkowo cenną zaletą wspólnego czytania bajek było dostarczenie przedszkolakom radości. Nigdy nie powinno ono kojarzyć się z przymusem czy nudą. Głośne czytanie stało się nie tylko modne, ale przede wszystkim powszechne. Dziś już nikogo nie trzeba przekonywać o korzyściach jakie płyną z obcowania z literaturą. Czytanie jest ponadczasowe.

Dorota Marciszewska, Hanna BłyszczekCzytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages