Czwartek, 13 sierpnia 2020. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy

Ekoludki i psie smutki – pogadanka edukacyjna

2017-06-20 23:26:00 (ost. akt: 2017-06-20 23:27:10)

Autor zdjęcia: Dorota Marciszewska

W naszym otoczeniu przybywa coraz więcej psów. Można zaobserwować, że przy wyborze tego zwierzęcia, który będzie z nami najprawdopodobniej przez kilkanaście lat decydują różnego rodzaju mody czy przypadki. Pies nie może być prezentem!

Zbliżające się wakacje są trudnym okresem dla tych zwierząt, a to ze względu na liczne porzucenia przez właścicieli przy drogach, przywiązywane do drzew w lasach, czy podrzucane do schronisk. Pies, to nie zabawka, którą można wyrzucić, gdy nam się znudzi.

Pani Emilia Szmitko, członek Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami i wolontariuszka Paulina odwiedziły Ekoludki z piękną prezentacją i również pięknym ,czarnym kotem. Panie przekazały podstawowe informacje na temat historii związków człowieka i psa, zasad doboru rasy przez przyszłego właściciela, opieki i wychowania a także zachowania się w sytuacjach trudnych gdy grozi lub już dochodzi do ataku na człowieka. Dzieci dowiedziały się, jaką rolę w życiu człowieka pełni pies, a także na czym polega praca psa- „specjalisty”, pomocnika.

Podczas całej wizyty czarny kocur do czasu znosił pieszczoty przedszkolaków, po czym jak to kot poszedł swoją ścieżką. Na zakończenie dzieci otrzymały słodkie upominki. Dziękujemy!!!

D. Marciszewska, J. Beziuk, H. Błyszczek, A. Konopko


Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages