Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Dzieci z Drygał i Ełku w parlamencie

2017-06-21 13:20:17 (ost. akt: 2017-06-21 13:28:44)

Autor zdjęcia: SP4

Dzień dwudziestego czerwca br. na długo pozostanie w pamięci dzieci. W tym dniu na zaproszenie senator RP Małgorzaty Kopiczko, odwiedziły one Sejm i Senat Rzeczypospolitej Polskiej wraz ze swoimi opiekunami i rodzicami. Do Warszawy wyjechały dwie grupy dzieci, łącznie ponad 100 osób.

Pierwsza grupa to zwycięzcy konkursu ogłaszanego przez senator Małgorzatę Kopiczko oraz Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „Polska moja ojczyzna”. Polegał on na zaprezentowaniu i przeprowadzeniu w szkołach działań o charakterze patriotycznym jak np. konkursów plastycznych, wystaw makiet, przedstawień, wysyłaniu kartek do żołnierzy, czy apeli z okazji świąt państwowych. W tegorocznej edycji wygrał Zespół Szkół w Drygałach, a drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 w Ełku. Główna nagroda był wyjazd dzieci do Warszawy do Parlamentu Rzeczypospolitej Polskiej.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Ełku to kolejni uczestnicy wyjazdu, których senator Małgorzata Kopiczko zaprosiła do wizyty w Warszawie. W czasie swojej obecności grupę usłyszał cały parlament, a to za sprawą występu chóru szkolnego na Sali Plenarnej Senatu RP. Zaprezentowali pieśni patriotyczne, jak również ściśle związane z naszym regionem – Mazurami.

W czasie wizyty dzieci mogły zobaczyć od przysłowiowej „kuchni” pracę parlamentarzysty, zapoznać się z procesem legislacyjnym oraz spotkać osoby i zwiedzić miejsca, które na co dzień możemy oglądać tylko w telewizji.

Fot. SP4 EłkCzytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Zaciekawiona #2270606 | 89.228.*.* 21 cze 2017 22:32

    Dziwne dzieci ze szkoły nr 4 nawet wyróżnienia nie dostały, a zaproszenie do senatu jest, a te dzieci co wyróżnione zostały to ......

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages